E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníPředpokládané termíny výzev ERC pro rok 2018

Vyhlášení dalšího pracovního programu Evropské výzkumné rady - European Research Council - ERC je plánováno na druhou polovinu července 2017. Pracovní program bude obsahovat závazné informace o výzvách plánovaných na rok 2018 (přesněji podzim 2017 – léto 2018).

V rámci pracovního programu ERC 2018, lze očekávat následující data otevření a uzávěrek výzev k podávání návrhů projektů:

* Lhůta od získání PhD se počítá do fixního data daného konkrétním pracovním programem, pro výše zmíněné výzvy bude tímto datem pravděpodobně 1. 1. 2018.

Pokud plánujete podání ERC projektového návrhu (i v horizontu 1-2 let), kontaktujte prosím Oddělení projektového řízení (na ludmila.mullerova@natur.cuni.cz a tomas.palaty@natur.cuni.cz), abychom se domluvili na podpoře, kterou můžeme při přípravě projektu poskytnout.

ERC podporuje výzkum směřující za hranice poznání v daném oboru (frontier research). Podporováni jsou individuální řešitele (Principal Investigators) a jejich výzkumné týmy. Předpokládá se, že žadatelé o grant přijdou se zcela novou revoluční myšlenkou, jež není pouhým pokračováním jejich dřívějších úspěchů, s myšlenkou, která může výrazně ovlivnit daný obor, posunout jeho hranice či otevřít nové výzkumné perspektivy. Projekty nejsou nijak tematicky omezeny.

ERC patří mezi nejprestižnější výzkumné granty v Evropě. Úspěšnost ve výzvách 2016 byla 11,3% (Starting), 13,8 (Consolidator), 9,6% (Advanced). Výzva Synergy grants proběhla naposledy v roce 2013 s úspěšností 3,0%.

Další informace:

Kontaktní osoby pro ERC na Přírodovědecké fakultě: Tomáš Palatý a Ludmila Müllerová.
Pokud máte jakékoli dotazy ohledně ERC grantů, neváhejte se na nás obrátit.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 28. 6. 2017.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Středa 28.06.2017 13:55

Akce dokumentů