EHP a Norské fondy CZ09: nevýzkumné aktivity k posílení spolupráce s Norskem

V rámci Česko-norského výzkumného programu CZ09 je stále otevřená výzva pro podávání návrhů nevýzkumných iniciativ. Výzva je financovaná z Fondu pro bilaterální spolupráci ve výzkumu v Česko-norském výzkumném programu. Alokace výzvy byla navýšena, momentálně v této výzvě zbývá vyčerpat 11 343 000 Kč.

Iniciativy se musí aktivně účastnit nejméně jeden český subjekt (příjemce) a nejméně jeden norský účastník (partner). Podporovány budou následující bilaterální iniciativy (viz též text výzvy):

• Příprava společného návrhu projektu, který bude předložen v programu Horizont 2020,
  • uspořádání studijní a pracovní cesty a/nebo účast na studijní a pracovní cestě mezi českými a norskými subjekty,
  • uspořádání akce a/nebo účast na akci – například vědeckých konferencích, bilaterálních jednáních, seminářích a/nebo školeních atd.,
  • publicitní činnost vztahující se k iniciativě, bilaterálním akcím, výsledkům dosaženým v současných výzkumných projektech, Programu a Norským fondům.

Míra financování je 100% pro výzkumné organizace a 50% pro malé a střední podniky, které mají výzkum a vývoj v předmětu podnikání. Výše dotace na jeden návrh může být minimálně 200 000 Kč a maximálně 800 000 Kč. Uzávěrky výzvy jsou 4. 11. 2016 (14:00) a 20. 1. 2017 (14:00).

Kontaktní osoba pro tuto výzvu na Přírodovědecké fakultě: Romana Hogenová.

Další informace:

Aktualitu publikovala Ludmila Müllerová 1. 11. 2016.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Úterý 01.11.2016 13:10