Dánsko otevřelo největší hřiště pro mladé podnikatele v technologiích

11. září 2014 proběhne oficiální inaugurace experimentálního prostoruDTU Skylab pro podnikavé studenty, kteří uvažují o zahájení vlastního podnikání, potřebují si postavit prototyp, nebo hledají platformu a nápady pro nový projekt. DTU (Dánská Technická univerzita), zakládající člen Evropské aliance pro energetický výzkum (EERA, European Energy Research Alliance), investovala 25 milionů DKK do nových zařízení, které mají poskytnout rámec pro technologické start-upy budoucnosti.

Tato laboratoř slouží jako kontaktní místo pro všechny podnikavé univerzitní studenty. DTU Skylab poskytuje zařízení jako jsou 3D tiskárny, robotická ramena a konferenční místnosti pro studenty překypující nápady. Tento koncept byl již úspěšně testován v průběhu posledních dvou let a prokázal, že správné myšlení, správné vybavení a správná síť tvoří dokonalou kombinaci pro pomoc studentům, jak převést své myšlenky a koncepty v užitečný společenský výstup.

"Filozofie stojící za DTU Skylab je jednoduchá a přímočará: je v pořádku mít velké plány i dělat chyby. Zde máme doslova dostatek prostoru, protože chceme, aby se studenti odvážili myslet ambiciózně, celostně a beze strachu. Pokusíte-li se posunout hranice toho, co je možné, čas od času prostě musíte uklouznout přes okraj. Stává se často, že komerční úspěch přichází až na třetí nebo čtvrtý pokus, ale zkušenosti, které si vytvoříte během procesu, jsou neocenitelné, " vysvětluje Mikkel Sørensen, vedoucí DTU Skylab.

"Studenti mají všechny druhy výhod; například, mají čas i peníze věnovat se své vášni. Nejsou dosud zvyklý na pevný měsíční příjem, a nejsou vázáni na dům, auto nebo rodinu, což přirozeně omezuje ochotu riskovat a odvážit se sledovat skutečně ambiciózní sny, " dodává ještě Mikkel Sørensen

Prostory DTU Skylab mají rozlohu 1,550 m2 a nacházejí se v kampusu DTU Lyngby. Během prvního roku své existence hostil SkyLab kolem 50 akcí zaměřených na různé aspekty inovací a podnikání.

Příklady studentských start-upů, které vznikly v laboratoři SkyLab:

• Eupry: Monitorování vakcín v ​​chlazených skladových zařízeních v rozvojových zemích pro nestátní neziskové organizace, jako jsou UNICEFand Chai.
  • Airtame: Airtame je adaptér HDMI, který můžete připojit k televizoru, projektoru nebo monitoru a streamovat obsah bezdrátově z obrazovky počítače přes Wi-Fi.
  • Vaavud: Vaavud je měřidlo větru ve smartphonu a související aplikace. Aplikace Vaavud také poskytuje přístup ke globální mapě měření rychlosti větru uživatelsky generovaného Vavuud.

Více informací o SkyLab naleznete na oficiálním webu: skylab.dtu.dk/

vložila: Darina Koubínová

Publikováno: Pátek 12.09.2014 12:25