E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníCZEDER: České dny pro evropský výzkum 2018 (25/10/2018)

Technologické centrum AV ČR a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy pořádají již 16. ročník konference České dny pro evropský výzkum - CZEDER 2018, letos s podtitulem Strengthening the Excellence via Participation in EU Framework Programmes for Research, Technology Development and Innovation.

Kdy: 25. 10. 2018 (9:30 – 17:00)
Kde: Hotel International, Koulova 15, Praha 6

Informace o akci s odkazem pro registraciPředběžný program.

CZEDER je důležitou výroční akcí zaměřenou na účast v Rámcových programech EU – aktuálně v programu Horizont 2020 a jeho připravovaném nástupci Horizon Europe – a obecně na české zapojení do evropského výzkumného prostoru. Zajímavou a podnětnou součástí bývají panelové diskuse, zpravidla s prostorem pro dotazy z publika.

Letos akci zahájí ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga a úvodní přednášku zaměřenou na přechod k novému rámcovému programu přednese Jean-Eric Paquet, generální ředitel pro výzkum a inovace v rámci Evropské komise.

Další přednášky a panelové diskuse budou věnovány především fenoménu innovation gap tedy situaci, kdy instituce z takzvaných „nových“ členských států EU (EU13) se například do projektů evropských rámcových programů pro výzkum zapojují citelně méně než instituce z takzvaných starých členských států. Budou diskutovány různé způsoby, které by měly tuto situaci řešit, včetně speciální části programu Horizont 2020 Spreading Excellence and Widening Participation nebo zkušeností českých institucí a konkrétních řešitelů, které a kteří se do programu Horizont 2020 úspěšně zapojují.

Kontaktní osoby pro Horizont 2020 na Přírodovědecké fakultě:
Tomáš Palatý a Ludmila Součková (Müllerová).

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 11. 9. 2018.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Úterý 11.09.2018 17:00

Akce dokumentů