Inter-COST: uzávěrka pro vnitrostátní proceduru přistoupení k Akci COST

MŠMT informovalo, že předpokládané datum vyhlášení veřejné soutěže ve výzkumu, experimentálním vývoji a inovacích v rámci programu mezinárodní spolupráce ve výzkumu a vývoji Inter-Excellence, podprogramu Inter-COST (LTC) je 1. 11. 2018.

V souvislosti s tím MŠMT stanovuje nejzazší termín na zaslání přihlášek pro vnitrostátní proceduru přistoupení k Akci COST na 22. 10. 2018 – budou-li příslušné dokumenty zaslány po tomto termínu, nebude pro žadatele možná účast ve veřejné soutěži Inter-COST.
Tato informace je relevantní pouze pro výzkumníky, kteří se připojují k běžící Akci COST, nebo jsou součástí Akce COST, která byla nově schválena.

Pokud hodláte vnitrostátní proceduru absolvovat, kontaktujte prosím co nejdříve Oddělení projektového řízení (Romana Hogenová, romana.hogenova@natur.cuni.cz), aby bylo možné včas zajistit potvrzení dílčího projektu COST ze strany fakulty.

Při odesílání dokumentů na MŠMT, odešlete prosím e-mail v kopii na romana.hogenova@natur.cuni.cz.

Do programu Inter-COST mohou podávat přihlášky pouze výzkumníci z České republiky, kteří se již úspěšně zapojili do Akce COST (COST Action) mezinárodního programu COST (European Cooperation in Scientific and Technical Research) a absolvovali vnitrostátní proceduru přijímání projektu COST v ČR. Program Inter-COST českým výzkumníkům (částečně) financuje náklady na výzkum spojený s jejich účastí v Akci COST.

V rámci vnitrostátní procedury, je nutné MŠMT zaslat:

Mezinárodní program COST je zaměřen na podporu mezinárodní spolupráce ve výzkumu, přičemž klade důraz na multisciplinatitu projektů a zapojování mladých výzkumníků. V rámci Akcí COST jsou z tohoto mezinárodního programu financovány pouze „networkingové“ aktivity (účast na setkáních a konferencích, pořádání workshopů, krátkodobé výměny výzkumníků), ale nikoli náklady na vlastní výzkum. Akce COST jsou čtyřleté. Program také umožňuje zapojit se do již běžící Akce COST.
Mezinárodní program COST – stránky programu.
O programu COST na stránkách MŠMT.

Kontaktní osoba na Přírodovědecké fakultě pro českou vnitrostátní proceduru vstupu do Akce COST: Romana Hogenová.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 3. 10. 2018.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Středa 03.10.2018 14:30