Česko-německý fond budoucnosti - Dialogy a vědecké projekty - uzávěrka vždy na konci čtvrtletí

Co podporujeme

• odborné konference, semináře, workshopy
  • spolupráci univerzit, spolků nebo soukromých iniciativ
  • vzdělávání dospělých
  • vědecké výstavy a prezentace

Naše cíle

• výměna zkušeností a vědeckých poznatků mezi vědci a odborníky
  • rozvoj a realizace společných občanských zájmů
  • výměna a prohlubování odborných znalostí a učebních metod v oblasti vzdělávání
  • reflexe a podpora česko-německých vztahů
  • přeshraniční ochrana životního prostředí

Fond budoucnosti podporuje setkávání lidí z obou zemí, kteří se chtějí v rámci intenzivního dialogu cíleně zabývat česko-německými tématy.

Ať se jedná o pohled na důležité historické události a jejich vývoj, úroveň znalosti cizí řeči nebo řešení sociálních problémů. Odborné konference, analýzy a diskusní fóra pomáhají rozšířit horizont a perspektivy v konkrétních oblastech. Fond budoucnosti podporuje fundovanou výměnu a společné hledání cest a řešení problémů - od profesora přes učitele až po studenty, od historiografie po zcela osobní zkušenost s menšinami v dané zemi.

Členství Německa a České republiky v Evropské unii neznamená, že jsou bilaterální způsoby komunikace nadbytečné, ale právě naopak. Sousedství Německa a České republiky nabízí šanci zabývat se konkrétněji a osobněji  tématy, která zajímají lidi z obou zemí.

Termíny uzávěrky pro projekty plánované v

1. čtvrtletí nebo později:       do 30. září předchozího roku

2. čtvrtletí nebo později:       do 31. prosince předchozího roku