E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníBiodiversa: mezinárodní projekty výzkumu biodiversity – plánovaná výzva

Tato informace už není aktuální. Přečtěte si prosím, NOVOU AKTUALITU K TÉTO VÝZVĚ


Iniciativa Biodiversa zveřejnila předběžné informace o své připravované výzvě k předkládání návrhů mezinárodních výzkumných projektů „Biodiversity and Climate Change. Otevření výzvy je plánováno na 2. 9. 2019, uzávěrka pro předběžné návrhy projektů (pre-proposals) na 5. 11. 2019.
Účast českých subjektů v projektech bude financovat Technologická agentura České republiky (TA ČR) ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí (MŽP).

Pokud se plánujete zapojit do projektu podávaného do této výzvy, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu, nejpozději 3 týdny před uzávěrkou, Oddělení projektového řízení (Klára Sobotíková, klara.sobotikova@natur.cuni.cz), aby bylo možné včas zajistit všechny administrativní náležitosti přihlášky.

Do projektu musí být zapojeni minimálně 3 partneři ze 3 zemí zapojených do výzvy, z toho alespoň 2 musí být země EU nebo asociované k programu H2020. Obvyklá velikost konsorcia bývá 4 až 6 partnerů ze 3 až 5 zemí. Každý partner musí splňovat kritéria způsobilosti svého národního poskytovatele. Doba řešení projektu je 3 roky. Průměrná výše rozpočtu pro české žadatele je 1,6 milionu EUR.

Tematické zaměření výzvy – non-exclusive themes.

  • Consequences of climate change on biodiversity and nature’s contributions to people
  • Climate-biodiversity feedback processes
  • Potential of nature-based solutions for mitigating and adapting to climate change
  • Synergies and trade-offs between policies on biodiversity, climate and other relevant sectors, and the role of agents of change

Financování účasti českých subjektů je navázáno na program TA ČR a MŽP Prostředí pro život, Podprogram 1. Účast českých subjektů v projektech by měla být zaměřena na aplikovaný výzkum – tedy k tvorbě výsledků, které se následně uplatní v praxi. Míra financování je až 100%, maximální rozpočet české části konsorcia až 0,6 milionu EUR (celková alokace českého poskytovatele je 1,64 milionu EUR).

Projektové návrhy budou podávány elektronicky koordinátorem projektu. Současně budou čeští účastníci muset k datu uzávěrky odevzdat TA ČR povinné národní přílohy.

Odeslání národních příloh TA ČR prostřednictvím datové schránky a některé přílohy samotné zajistí Fakulta, proto je nutné, aby zájemci o účast v dostatečném předstihu kontaktovali Oddělení projektového řízení (na ludmila.souckova@natur.cuni.cz a klara.sobotikova@natur.cuni.cz).

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 19. 6. 2019.
Aktualizováno 4. 7. 2019 (doplněno o odkaz na stránky TA ČR).

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

 

 

Publikováno: Středa 19.06.2019 13:55

Akce dokumentů