Royal Society International Exchanges: navázání spolupráce s Velkou Británií

Britská Royal Society v rámci programu International Exchanges podporuje navazování nových výzkumných spoluprací mezi výzkumníky z Velké Británie a výzkumníky z jiných zemí prostřednictvím financování cestovních nákladů na vzájemné návštěvy. Uzávěrky v roce 2019 jsou 13. 3. 2019, 30. 5. 2019 a 2. 10. 2019.

Žádost předkládají společně žadatel z britské výzkumné instituce a spolužadatel z výzkumné instituce mimo Británii. Žadatel i spolužadatel musí být držiteli titulu PhD. Cílem společného projektu je nastartování nové výzkumné spolupráce (žadatel a spolužadatel nesmí být bývalí kolegové nebo bývalý student a školitel). Společný projekt musí spadat do některé z oblastí výzkumu, které Royal Society podporuje. Je možné financovat nejen cestovné žadatele nebo spolužadatele ale i dalších výzkumníků z jejich výzkumných týmů.

Podpořena může být:

• Jednorázová návštěva v délce 1 týden až 3 měsíce buďto z výzkumného týmu žadatele do výzkumného týmu spolužadatele nebo naopak.
  • Série vzájemných návštěv uskutečněných v průběhu 1 roku nebo v průběhu 2 let mezi oběma výzkumnými týmy (v tomto případě je součástí i příspěvek na spotřební materiál).

Royal Society International Exchanges
  – stránka programu (základní informace a zadávací dokumentace).
International Exchanges Standard Programme Scheme Notes – podrobné informace pro žadatele.
(Zdroj.)

Aktualitu publikovala Ludmila Součková (Müllerová) 17. 4. 2019.

Publikováno: Úterý 16.04.2019 16:25