Stipendia na studium v Bavorsku

Česko-bavorská vysokoškolská agentura (BTHA) a Bavorské centrum pro střední, východní a jihovýchodní Evropu (BAYHOST) vypisuje roční stipendia pro studenty a absolventy vysokých škol. Stipendium je určeno k financování navazujícího magisterského nebo doktorského studia či delšího studijního pobytu na bavorské veřejné vysoké škole

Stipendium se uděluje na dobu jednoho akademického roku a může být následně na základě žádosti maximálně dvakrát prodlouženo (dohromady na tři roky). Stipendium je zpravidla vypláceno formou 12 měsíčních splátek. Od akademického roku 2021/22 je stipendium navýšeno na 10.332 € za rok (861 € měsíčně). Žadatelé s minimálně jedním dítětem mohou navíc požádat o navýšení stipendia o dalších 160 € měsíčně.

Cílem ročního stipendijního programu je podpora vědecké a studentské spolupráce mezi Bavorskem a Českou republikou.

Všechny dokumenty v angličtině naleznete zde.

Online formulář k podání žádosti.

Termín pro podávání žádostí o stipendia na akademický rok 2022/23:  1. 12. 2021

Termín pro podávání žádostí o prodloužení stipendia:  28. 2. 2022

Detailní informace a pokyny k výběrovému řízení:

Publikováno: Pátek 17.09.2021 12:00