Stipendia na studium v Bavorsku

Česko-bavorská vysokoškolská agentura (BTHA) a Bavorské centrum pro střední, východní a jihovýchodní Evropu (BAYHOST) vypisují roční stipendia pro studenty a absolventy vysokých škol mj. z České republiky. Stipendium je určeno k financování navazujícího magisterského nebo doktorského studia či delšího studijního pobytu na bavorské veřejné vysoké škole

Stipendium se uděluje na dobu jednoho akademického roku a může být následně na základě žádosti maximálně dvakrát prodlouženo (dohromady na tři roky). Stipendium vyplácené ve 12 měsíčních splátkách je 8.820 eur (měsíčně 735 eur). Žadatelé s minimálně jedním dítětem mohou navíc požádat o navýšení stipendia o dalších 160 eur měsíčně.

Cílem ročního stipendijního programu je podpora vědecké a studentské spolupráce mezi Bavorskem a Českou republikou.

Termín pro podávání žádostí o stipendia na akademický rok 2020/21: 1. 12. 2019

Termíny podávání žádostí o prodloužení stipendia: 28. 2. 2020

Detailní informace a pokyny k výběrovému řízení:

Všechny dokumenty v angličtině naleznete zde.

Online formulář k podání žádosti.

Publikováno: Pondělí 16.09.2019 14:20