Podpora internacionalizace PřF UK 2019 - druhé kolo

Priority fakulty

1. podpora výjezdů studentů nad 30 dnů, na které se nevztahuje financování v rámci ERASMUS+
  2. výjezdy na podporu přípravy společných projektů a programů meziuniverzitní spolupráce v rámci EU4+
  3. zaměstnanecké mobility (i krátkodobé), které rozvíjejí spolupráci se zahraničními univerzitami a vědeckými institucemi
  4. příjezdy hostujících profesorů (podíl na výuce nebo přípravě projektu)
  5. pořádání letních škol
  6. podpora tvorby a realizace společných studijních programů ve spolupráci se zahraniční vysokou školou/zahraničními vysokými školami
  7. účast na letních školách

Podání žádosti

Žadatel vyplní návrh projektu do příslušného formuláře:

• informace o vyjíždějící osobě, či osobách (jméno, příjmení, pracoviště),
  • název projektu/ účel cesty,
  • krátká anotace projektu,
  • informace o zahraničním partnerovi (název instituce, destinace),
  • rozpis požadovaných finančních prostředků (stravné, jízdné, ubytování + další konkrétní poplatky). POZOR! Návrhy rozpočtů musí ekonomicky přiměřené a odůvodněné (mohou být kráceny).

Cestu je potřeba realizovat a vyúčtovat do 30. 11. 2019.

Vyplněný a řádně podepsaný formulář podat pouze elektronicky na adresu foreign@natur.cuni.cz

Přílohy k žádosti:

1. akceptační dopis z partnerské instituce
  2. doporučení odborného garanta (školitel, vedoucí katedry)
  3. studijní plán (pro studijní pobyty), návrh projektu (pro praktické stáže)
  4. motivační dopis (pro studenty)

Dokumenty potřebné k žádosti

Přijímání žádostí druhého kola do 10. června 2019

Realizace mobility

Studenti: pro realizaci mobility je nutné mít schválený Návrh na vyslání, podpora je studentům vyplácena formou stipendia.

Akademické výjezdy: pro realizaci je nutné mít Návrh na vyslání a podepsanou smlouvu o přidělení podpory. Tato podpora podléhá vyúčtování a prostředky nedočerpané v rámci podpory se vrací zpět do fondu internacionalizace. Všechny mobility musí být vyúčtovány do 30. 11. 2019.

Pro všechny vyjíždějící: do 30 dnů po skončení mobility odevzdají účastníci závěrečnou zprávu (viz Dokumenty potřebné k žádosti), studenti potvrzený výpis studijních výsledků.

kontakt: eva.tesarikova@natur.cuni.czforeign@natur.cuni.cz, tel.:  221 951 591

publikovala:  Mgr. Eva Tesaříková Březinová, OPV