Letní školy a letní jazykové kurzy 2020

Letní školy:

Lotyšsko nabízí studentům a učitelům VŠ 2 místa na tematicky a oborově zaměřené letní školy. Tematická škála je široka: bryologie, robotika, 3D animace, inženýrství (Smart Cities), dějiny umění, cestovní ruch a lotyšský jazyk. Seznam letních škol naleznete zde. Zájemci zasílají přihlášky do 14. února do kanceláře AIA. Stipendium ve výše 711 Eur se vyplácí přímo organizátorům letní školy.

Termín odevzdání přihlášek na letní kurzy v Albánii a na letní kurz bulharského jazyka a na zimní seminář balkanistiky na univerzitě v Blagoevgradu v Bulharsko se prodloužil do 6. března 2020. Přihlášky se posílá do sídla Akademické informační agentury. Stipendium zahrnuje bezplatnou účast na letní škole, ubytování a stravování.

Zájemci o letní kurzy estonského jazyka a kultury a jiné kurzy v angličtině konané na univerzitách v Estonsku podávají přihlášky přímo estonské vzdělávací agentuře Archimedes Foundation do 19. března. Českou stranu o podání žádosti pouze informují. Různé letní školy v AJ nabízí Tallinn Univerzity, Tallinn University of Technology, University of Tartu a Estonian Academy of Arts. Seznam letních škol naleznete zde. Stipendium zahrnuje až 500 Eur na poplatek za kurz a 25 Eur denně na ubytování po maximálním trvání 28 dní.

Česko-bavorská vysokoškolská agentura nabízí stipendia na letní a zimní jazykové a tematické zaměřené školy v Bavorsku. Seznam kurzů naleznete zde. Přihlášky přijímá sídlo BTHA v Řeznu do 1. dubna. Stipendium zahrnuje poplatek za kurz, případně také příspěvek na ubytování ve výše 400 Eur.

Publikováno: Pondělí 10.02.2020 14:35