INFORMAČNÍ ZDROJE PRO VĚDU V KNIHOVNÁCH UK- seminář pro doktorandy a postdoktorandy

Rektorát UK zve doktorandy a postdoktorandy na seminář INFORMAČNÍ ZDROJE PRO VĚDU V KNIHOVNÁCH UK
26. března 2014
Zelená posluchárna, Celetná 20

Seminář je určen doktorandům UK, kteří chtějí podrobněji prozkoumat on-line elektronické informační zdroje (EIZ), dostupné na UK a bude zaměřen na praxi a okamžitý přínos pro posluchače. Je vhodné, aby si každý posluchač přinesl vlastní notebook. Seminář bude rozčleněn na tři části. V první části budou představeny citační rejstříky na platformě Web of Knowledge a Scopus, které slouží k evaluaci samotných primárních informačních zdrojů. Uživatel si zanalyzuje a identifikuje nejvýznamnější časopisy a další EIZ svého oboru. V druhé části se budeme zabývat tím, jak se k těm relevantním informacím dostaneme - tedy EIZ dostupné na UK a cesta k nim. Konečně, ve třetí části bude probrána teorie hodnocení vědy v ČR (RIV) a pozice doktoranda UK v její struktuře, možná rozcestí, která ho čekají, pokud bude publikovat nebo informační zázemí pro vědu a výzkum na světových univerzitách, kam mají možnost doktorandi vycestovat.

Pokud si budete chtít předváděné dovednosti práce s vědeckými databázemi a citačními zdroji sami vyzkoušet, přineste si prosím notebook s funkčním přístupem na web UK přes Eduroam. Informaci, jak nastavit připojení k Eduroam naleznete zde:http://eduroam.cuni.cz

Publikováno: Pátek 21.03.2014 09:45