E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníLIFE – ochrana životního prostředí a klimatu: informační den (21/6/2022)

Ministerstvo životního prostředí pořádá informační seminář k unijnímu programu LIFE. Akce proběhne hybridní formou – je možná fyzická účast na místě, nebo připojení se online.

Kdy: 21. 6. 2022 (10:00 – 13:00)
Kde: Ministerstvo životního prostředí, Vršovická 65, Praha 10
        nebo online.
Odkaz pro registraci.

Na semináři bude představen program LIFE, nastavení a podmínky národní výzvy 2022 vyhlašované Ministerstvem životního prostředí a také informace k evropské výzvě 2022 vyhlášenou Evropskou komisí.

Fakultní aktualita k národní výzvě LIFE 2022.

Fakultní aktualita k evropské výzvě LIFE 2022.

Pokud se plánujete zapojit jako koordinátor nebo partner do evropské výzvy LIFE, kontaktujte prosím co nejdříve Oddělení projektového řízení (Klára Sobotíková, klara.sobotikova@natur.cuni.cz), aby bylo možné zajistit, že budou podány maximálně 3 žádosti za instituci, a včas ošetřit formální náležitosti přihlášky.

Program LIFE financuje projekty v oblasti ochrany životního prostředí nebo klimatu. Pro Přírodovědeckou fakultu jsou relevantní zejména „Standardní akční projekty“ (Standard Action Projects) například v oblasti Nature and Biodiversity. V rámci projektů není financován přímo výzkum, ale spíše konkrétní využití výsledků výzkumu. Projekty mají mít „přidanou hodnotu v kontextu EU“ (mohou to být například demonstrační aktivity nebo technická řešení, které by bylo možné následně napodobit jinde v Evropě). Není vyžadováno, aby do projektů byly zapojeny subjekty z více různých zemí. Maximální míra financování pro Standardní akční projekty bývá 60 % (až 75% ve specifických případech v tématu Nature and Biodiversity), čeští řešitelé mohou získat financování dalších 20 % nákladů v rámci národní výzvy.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 1. 6. 2022.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

 

 

Publikováno: Středa 01.06.2022 16:05

Akce dokumentů