Online informační den ke grantům MSCA Postdoctoral Fellowship (26/4/2022)

Technologické centrum AV ČR pořádá online informační den ke grantům Marie Skłodowska-Curie Postdoctoral Fellowships (MSCA-PF).

Kdy: 26. 4. 2022 (9:00 – 14:00)
Online. Odkaz pro sledování bude registrovaným účastníkům zaslán e-mailem před konáním akce.
Informace o akci a odkaz pro registraci Program.

Akce je určena především pro potenciální žadatele o granty MSCA-PF, případně těm, kdo jim budou s přípravou projektů pomáhat. Představena tu budou pravidla, struktura přihlášky a hodnotící kritéria.

Na informační den bude navazovat online workshop pro žadatele určený výzkumníkům, kteří hodlají letos podat projektový návrh do výzvy MSCA Postdoctoral Fellowships 2022 s uzávěrkou 14. 9. 2022, a budou již obeznámeni s pravidly této výzvy. Termín workshopu bude upřesněn v nejbližších dnech, registrace bude spuštěna nejpozději na začátku dubna. Podmínkou účasti na workshopu bude zaslání životopisu a abstraktu dle pravidel MSCA-PF.

Cílem programu Marie Skłodowska-Curie je podpořit mobilitu, další vzdělávání a profesní růst výzkumníků v Evropském výzkumném prostoru. V rámci MSCA-PF grantu je financována výzkumná stáž (1-2 roky) spojená s mezinárodní mobilitou (výzkumník musí grant řešit na instituci v jiné zemi, než kde dosud pracoval nebo studoval). Výzkumník (fellow) musí být držitelem titulu PhD a od jeho získání mít maximálně 8 let praxe ve výzkumu na plný úvazek. Téma výzkumu není omezeno. Projektový návrh musí budoucí fellow připravovat v úzké spolupráci s potenciálním školitelem na hostitelské instituci.
O schématu MSCA-PF na fakultních stránkách.

MSCA-PF je zajímavou příležitostí pro:

• výzkumníky, kteří chtějí vyjet na postdoktorskou stáž do zahraničí,
  • výzkumníky, kteří působili v zahraničí (alespoň 2 roky) a přijíždějí / vrací se do Česka,
  • výzkumníky, kteří nedávno přišli (nebo se vrátili) ze zahraničí,
  • vedoucí výzkumných týmů, kteří si chtějí přivést postdoka odkudkoli ze zahraničí.

Kontaktní osoby pro MSCA granty na Přírodovědecké fakultě:
Klára Sobotíková a Tomáš Palatý.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 16. 3. 2022.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Středa 16.03.2022 15:20