Online workshop pro žadatele o MSCA Postdoctoral Fellowships (30 a 31/5/2022)

Technologické centrum AV ČR pořádá On-line workshop on MSCA Postdoctoral Fellowships 2022 for applicants and their supervisors.

Kdy: 30. a 31. 5. 2022
Online. Link pro sledování bude registrovaným účastníkům zaslán e-mailem před konáním akce.

Informace o akci a registracePředběžný program.
Zájemci o účast na workshopu by se měli zaregistrovat co nejdříve,
i když materiály vyžadované pro účast na workshopu zašlou později (do 19. 5. 2022).

Workshop je určen pouze výzkumníkům, kteří chtějí žádat jako fellow o grant v aktuální výzvě MSCA Postdoctoral Fellowships (MSCA-PF) s uzávěrkou 14. 9. 2022, jsou již domluveni se svou budoucí hostitelskou institucí (budoucím školitelem) a řeší s nimi náplň projektu – a případně pro jejich školitele.

„Vstupenkou“ na workshop je předběžný název a abstrakt projektu (maximálně 2000 znaků včetně mezer) a CV žadatele-fellow (maximálně 5 stránek), obojí zpracované podle pravidel MSCA-PF a zaslané organizátorům do 19. 5. 2022 (23:59).
► Podrobné pokyny k vypracování materiálů pro workshop.

Předpokládá se, že účastníci workshopu již budou obeznámeni s pravidly výzvy MSCA-PF. Proto se účastníkům workshopu také doporučuje zúčastnit se Online informačního dne k MSCA-PF (26. 4. 2022), který poskytne podrobné informace o tomto grantovém schématu – nebo si alespoň prohlédnout prezentace, které budou po informačním dni zveřejněny.

Co je MSCA-PF

Cílem programu Marie Skłodowska-Curie je podpořit mobilitu, další vzdělávání a profesní růst výzkumníků v Evropském výzkumném prostoru. V rámci MSCA-PF grantu je financována výzkumná stáž (1-2 roky) spojená s mezinárodní mobilitou (výzkumník musí grant řešit na instituci v jiné zemi, než kde dosud pracoval nebo studoval). Výzkumník (fellow) musí být držitelem titulu PhD a od jeho získání mít maximálně 8 let praxe ve výzkumu na plný úvazek. Téma výzkumu není omezeno. Projektový návrh musí budoucí fellow připravovat v úzké spolupráci s potenciálním školitelem na hostitelské instituci.
O schématu MSCA-PF na fakultních stránkách.

MSCA-PF je zajímavou příležitostí pro:

• výzkumníky, kteří chtějí vyjet na postdoktorskou stáž do zahraničí,
  • výzkumníky, kteří působili v zahraničí (alespoň 2 roky) a přijíždějí / vrací se do Česka,
  • výzkumníky, kteří nedávno přišli (nebo se vrátili) ze zahraničí,
  • vedoucí výzkumných týmů, kteří si chtějí přivést postdoka odkudkoli ze zahraničí.

Kontaktní osoby pro MSCA granty na Přírodovědecké fakultě:
Klára Sobotíková a Tomáš Palatý.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 21. 4. 2022.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Čtvrtek 21.04.2022 14:00