E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníLIFE: ochrana životního prostředí a klimatu – plánovaná evropská výzva

Tato informace už není aktuální. Přečtěte si, prosím, NOVOU AKTUALITU K TÉTO VÝZVĚ


V rámci Evropského programu LIFE bude vyhlášena výzva 2022 k předkládání návrhů projektů. Pro Přírodovědeckou fakultu jsou relevantní zejména „Standardní akční projekty“ (Standard Action Projects) rozdělené do 7 témat, z nichž zajímavé je například téma Nature and Biodiversity. Otevření výzvy je plánováno na 17. 5. 2022, termín pro podávání návrhů pak na 4. 10. 2022.

Pokud se plánujete zapojit jako koordinátor nebo partner do evropské výzvy LIFE, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu Oddělení projektového řízení (Tomáš Palatý, tomas.palaty@natur.cuni.cz, nebo Klára Sobotíková, klara.sobotikova@natur.cuni.cz), aby bylo možné včas zajistit formální náležitosti přihlášky.

Evropský program LIFE financuje projekty v oblasti ochrany životního prostředí nebo klimatu. V rámci projektů není financován přímo výzkum, ale spíše konkrétní využití výsledků výzkumu. Projekty mají mít „přidanou hodnotu v kontextu EU“ (mohou to být například demonstrační aktivity nebo technická řešení, které by bylo možné následně napodobit jinde v Evropě). Není vyžadováno, aby do projektů byly zapojeny subjekty z více různých zemí. Maximální míra financování pro Standardní akční projekty bývá 60% (až 75% ve specifických případech v tématu Nature and Biodiversity).

Čeští řešitelé mohou získat financování dalších 20% nákladů v rámci národní výzvy (do maximální míry financování 90% z české a evropské výzvy dohromady). V rámci národní výzvy mohou čeští koordinátoři také získat příspěvek na přípravu přihlášky do evropské výzvy LIFE.

 

Aktualitu publikovala Klára Sobotíková 11. 1. 2022.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

 

Publikováno: Úterý 11.01.2022 14:15

Akce dokumentů