E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníLIFE: ochrana životního prostředí a klimatu – evropská výzva 2022

V rámci Evropského programu LIFE byla vyhlášena výzva 2022 k předkládání návrhů projektů. Pro Přírodovědeckou fakultu jsou pravděpodobně relevantní zejména Standard Action Projects například
v oblasti Nature & Biodiversity. Uzávěrka pro Standard Action Projects je 4. 10. 2022.

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) současně vyhlásilo národní výzvu pro české žadatele, kteří budou v roli koordinátora nebo partnera předkládat návrh Standardního akčního projektu do evropské výzvy. Do národní výzvy může
1 instituce podat nejvýše 3 žádosti. Uzávěrka této výzvy je 2. 8. 2022.
Aktualita k národní výzvě LIFE na fakultních stránkách.

Pokud se plánujete zapojit jako koordinátor nebo partner do evropské výzvy LIFE, kontaktujte prosím co nejdříve Oddělení projektového řízení (Klára Sobotíková, klara.sobotikova@natur.cuni.cz), aby bylo možné zajistit, že budou podány maximálně 3 žádosti za instituci, a včas ošetřit formální náležitosti přihlášky.

Evropský program LIFE financuje projekty v oblasti ochrany životního prostředí nebo klimatu. V rámci projektů není financován přímo výzkum, ale spíše konkrétní využití výsledků výzkumu. Projekty mají mít „přidanou hodnotu v kontextu EU“ (mohou to být například demonstrační aktivity nebo technická řešení, které by bylo možné následně napodobit jinde v Evropě). Není vyžadováno, aby do projektů byly zapojeny subjekty z více různých zemí. Maximální míra financování pro Standardní akční projekty bývá 60% (až 75% ve specifických případech v tématu Nature and Biodiversity).

Čeští řešitelé mohou získat financování dalších 20% nákladů v rámci národní výzvy (do maximální míry financování 95% z české a evropské výzvy dohromady). V rámci národní výzvy mohou čeští koordinátoři také získat příspěvek na přípravu přihlášky do evropské výzvy LIFE.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 20. 5. 2022.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

 

 

Publikováno: Pátek 20.05.2022 15:25

Akce dokumentů