Horizont Evropa: životní prostředí, potraviny, přírodní zdroje – infodny (25–27/10/2021)

Evropská komise pořádá online informační dny ke grantovým příležitostem v části Cluster 6: Food, Bioeconomy, Natural Resources, Agriculture and Environment (CL6) programu Horizont Evropa. Na informační dny pak naváže virtuální partnerská burza pro zájemce o účast v projektech.

Informační dny: 25. 10. 2021 a 26. 10. 2021. Online.
Program a registrace.
Program je rozdělen na sekce věnované jednotlivým tematickým okruhům.

Partnerská burza: 27. 10. 2021. Online.
Stránka akce a odkaz pro registraci
.

Informační dny představí: 77 témat pro mezinárodní projekty s uzávěrkou v roce 2022, která mají být v části CL6 financována; dále vhled do Mission “Soil health and food”, v rámci které by měly být financované další projekty; novinky v programu Horizont Evropa a rady pro přípravu úspěšného návrhu projektu. Partnerská burza pak umožní setkání s potenciálními projektovými partnery.

Okruhy témat financovaných v CL6:

• Biodiversity and Ecosystem Services
  • Fair, healthy and environmentally-friendly food systems from primary production to consumption
  • Circular economy and bioeconomy sectors
  • Clean environment and zero pollution
  • Land, ocean and water for climate action
  • Resilient, inclusive, healthy and green rural, coastal and urban communities
  • Innovative governance, environmental observations and digital solutions in support of the Green Deal

Horizont Evropa je aktuální evropský rámcový program na podporu výzkumu a inovací. V rámci části CL6 jsou financovány především projekty řešené mezinárodními výzkumnými konsorcii zaměřené na konkrétní výzkumné či inovační téma zadané programem. Obvyklá velikost konsorcií bývá cca 6 až 45 subjektů (podle zaměření tématu), mezi kterými jsou jak výzkumné instituce, tak potenciální uživatelé výsledků výzkumu.
O programu Horizont Evropa na fakultních stránkách.

Kontaktní osoby pro Horizont Evropa na Přírodovědecké fakultě:
Tomáš Palatý a Klára Sobotíková.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 6. 10. 2021.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Středa 06.10.2021 16:00