Horizont Evropa: bezpečnostní výzkum – nadcházející výzvy

Tato informace už není aktuální. Přečtěte si, prosím, NOVOU AKTUALITU K TĚMTO VÝZVÁM

V rámci programu Horizont Evropa, části Cluster 3: Civil security for society (CL3) se připravuje vyhlášení témat, která mají být financována v letech 2023–2024.

Horizont Evropa je aktuální evropský rámcový program na podporu výzkumu a inovací. V rámci CL3 jsou financovány především projekty řešené mezinárodními výzkumnými konsorcii zaměřené na konkrétní výzkumné či inovační téma zadané programem. Obvyklá velikost konsorcií bývá cca 6 až 25 subjektů (podle zaměření tématu), mezi kterými jsou jak výzkumné instituce, tak potenciální uživatelé výsledků výzkumu.
Viz též Program Horizont Evropa – o konsorciálních projektech na fakultních stránkách.

Oficiální zveřejnění výzev na roky 2023–2024 se očekává 28. 11. 2022. Předběžné texty témat, která mají být financovaná lze už teď nalézt v uniklé verzi pracovního programu (zdroj):

• Draft Work Programme 2023–2024: Civil Security for Society
    Jak dokument číst: (1) Prohlédněte si názvy témat v obsahu na začátku dokumentu. (2) Pokud vás některé téma podle názvu zaujme, přečtěte si jeho popis (od stránky uvedené v obsahu) – zejména část Scope. (3) Pokud byste se do projektu na toto téma chtěli zapojit, ale nevíte, jak si vyhledat vhodného koordinátora či partnery, kontaktujte Oddělení projektového řízení (Klára Sobotíková).

Příklady témat, která se zdají být relevantní pro Přírodovědeckou fakultu:

• HORIZON-CL3-2024-DRS-01-01:
    Prevention, detection, response and mitigation of chemical, biological and radiological threats to agricultural production, forestry and to food processing, distribution and consumption
  • HORIZON-CL3-2024-DRS-01-02:

Kontaktní osoby pro Horizont Evropa na Přírodovědecké fakultě:
Klára Sobotíková a Tomáš Palatý.

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 13. 10. 2022.
Úprava 25.11.2022 (odebrána pozvánka na informační den 24. 11. 2022).

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Čtvrtek 13.10.2022 14:40