E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníHorizont Evropa, CL6: životní prostředí, potraviny, přírodní zdroje – infodny (září 2023)

Evropská komise pořádá online informační dny k výzvám pro mezinárodní výzkumné a inovační projekty v programu Horizont Evropa, části Cluster 6: Food, Bioeconomy, Natural Resources, Agriculture and Environment (CL6). Informačním dnům předchází partnerská burza pořádaná sítí národních kontaktů CARE4BIO a konaná prezenčně v Bruselu – zájemci o účast z Česka mohou žádat o cestovní granty.

Partnerská burza: 26. 9. 2023. Brusel, Belgie.
Stránka akce a registrace.
Fakultní informace o cestovních grantech pro účast na partnerských burzách.

Informační dny: 27. – 28. 9. 2023. Online.
Stránka akce a registraceProgram.

Informační dny představí cca 75 témat pro mezinárodní projekty s uzávěrkou v roce 2024, která mají být v části CL6 financována; program je rozdělen na sekce věnované jednotlivým tematickým okruhům (Destinacím). Partnerská burza umožní navázání kontaktu s potenciálními projektovými partnery.

Horizont Evropa je aktuální evropský rámcový program na podporu výzkumu a inovací. V rámci CL6 jsou financovány především projekty řešené mezinárodními výzkumnými konsorcii zaměřené na konkrétní výzkumné či inovační téma zadané programem. Obvyklá velikost konsorcií bývá cca 8 až 25 subjektů (podle zaměření tématu), mezi kterými jsou jak výzkumné instituce, tak potenciální uživatelé výsledků výzkumu.

V CL6 jsou témata potenciálně relevantní pro výzkumníky z oblasti biologie a ekologie (má-li jejich výzkum souvislost se zemědělstvím, lesnictvím, produkcí potravin, biodiversitou), geografie (rozvoj venkova, spolupráce s Afrikou, Arktida, sledování Země, využití půdy), hydrologie (management vody) nebo chemie (materiály na biologickém základě, produkce chemikálií z biologických zdrojů).
Fakultní informace k aktuálním grantovým příležitostem v CL6.

Pokud se plánujete zapojit do projektu podávaného do některé z výzev programu Horizont Evropa, kontaktujte prosím v dostatečném předstihu Oddělení projektového řízení
(Martina Holíková, holikovmart@natur.cuni.cz).
Viz též Praktické informace k Horizontu Evropa na fakultních stránkách.

 

Aktualitu publikovala Ludmila Součková 30. 8. 2023.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

 

 

Publikováno: Středa 30.08.2023 17:20

Akce dokumentů