Green Deal a Horizon Europe – klastr 5: online Národní informační den (15/10/2020)

Technologické centrum AV ČR pořádá ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou Národní informační den o poslední výzvě rámcového programu Horizont 2020 Green deal a o části nového rámcového programu Horizont Evropa zaměřené na klima, energii a dopravu.

Kdy: 15. 10. 2020 (10:00 – 13:00)
Kde: akce bude probíhat pouze online. Link pro sledování bude pravděpodobně účastníkům zaslán e-mailem před konáním akce.

Informace o akci a registrace – Program.

Cílem akce je představit účastníkům vybraná témata závěrečné výzvy k podávání projektů programu Horizont 2020 – Green Deal a také nové příležitosti, které přinese rámcový program Horizont Evropa, konkrétně klastr 5 "Klima, energie a doprava".

Informace k aktuální výzvě Green Deal na stránkách Přírodovědecké fakulty.

Projekty realizované v rámci výzvy Green Deal (Zelené dohody pro Evropu) musí být zaměřeny na viditelné a hmatatelné výsledky a musí demonstrovat, jak může výzkum a inovace poskytnout konkrétní řešení vedoucí k naplnění hlavních priorit Evropské komise pro získání klimatické neutrality do roku 2050. Projekty jsou řešeny mezinárodními konsorcii (v praxi se konsorcia většinou skládají z 10 – 20 subjektů ze zemí EU nebo zemí asociovaných k programu Horizont 2020).
Výzkumným týmům, které nemají zkušenost s účastí v projektech Rámcových programů EU, se doporučuje, aby se prostřednictvím mezinárodních kontaktů připojili jako partneři k projektovému návrhu připravovanému zkušeným koordinátorem.

Kontaktní osoby na Přírodovědecké fakultě pro Horizont 2020 a Horizont Evropa:
Tomáš Palatý a Klára Sobotíková.

Aktualitu publikovala Klára Sobotíková 30. 9. 2020.

Nedozvěděli jste se, co jste potřebovali? Našli jste chybu? Prosím, napište nám o tom.

Publikováno: Středa 30.09.2020 10:05