Změny v hledání a zobrazení složky, nové nástroje pro administrátora

Na začátku dubna 2017 byly nasazeny na ostrý web drobná vylepšení.

Prioritní výsledky vyhledávání se již zobrazují i v našeptávači. Správci tak můžou pro jednotlivé datové objekty volit výrazy, při jejichž vyhledávání budou jako první zobrazeny právě tyto objekty. Podrobnosti lze nalézt v minulé informaci o vývoji portálu a v manuálu k fakultnímu Plone.

Ukázkou zobrazení prioritního zobrazení výsledku můžou být vyhledání termínu "školení".

Drobností je nové nastavení formuláře na stránce s hledáním. Časově náročnější způsob podrobného hledání se použije pouze ve chvíli, kdy je rozbalena nabídka pro rozšířené možnosti hledání.

Nové možnosti zobrazení složky jsou určeny pro prezentaci složek se soubory přímo ke stažení/zobrazení. Jsou pojmenovány:

• Standardní zobrazení - se soubory
  • Řazení od nejnovějších - se soubory

Pokud se použijí tato nastavení zobrazení složky, pak objekty typu soubor ve složce již nepovedou na "/view", ale přímo na soubor (uživateli bude po kliknutí na odkaz přímo zahájeno stažení souboru, či v případě pdf se takový soubor přímo zobrazí, pokud je jeho prohlížeč takto konfigurován).

Věřím, že tato změna ušetří uživatelům mnoho klikání zejména v administrativních složkách (úřední deska, habilitační řízení, podklady pro výběrová řízení a podobně).

Dále došlo k několika úpravám a optimalizacím v práci s aktualitami na titulní stránce fakultního webu (nástroj pro archivaci pro administrátora, koreknější chování hlavičky webu na malých displejích).

Publikováno: Středa 05.04.2017 23:15