Nasazení nového WYSIWYG editoru (CKEditor)

Na ostré verzi fakultního webu byl jako základní nastavení zvolen nový WYSIWYG editor (CKEditor).

Na ostrém webu (https://edit.natur.cuni.cz/fakulta) je nasazen (WYSIWYG) CKEditor ve verzi, která je považována za dostatečnou pro plošné nasazení pro všechny editory na fakultě. Poslední provedené změny se týkají vkládání obrázků (vkládání a zobrazování popisků, zarovnání obrázků v rámci stránky).

CKEditor by měl zajistit bezproblémovou funkčnost editace obsahu.

Zatím je možné manuálně nastavit používání starého editoru (stará verze TinyMCE), ten však nebude dále podporován (časem pravděpodobně bude vykazovat další chyby, které již nebudou opravovány). Návod na výběr a změnu editoru je součástí manuálu k fakultnímu portálu.

Pro samotný CKEditor jsou také dostupné základní návody k CKEditoru:

Pokud budete mít jakékoli otázky či náměty, ozvěte se prosímna e-mail jan.kriz@natur.cuni.cz

Publikováno: Sobota 29.11.2014 10:15