E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníFunkcionalita nového fakultního webu (únor 2014)

Popis změn v nové verzi fakultního webu (únor 2014)

Testovací verze nové podoby fakultního webu je přístupná na adrese http://plone4.natur.cuni.cz/. Podoba i funkčnost se stále dopracovává (viz seznam známých témat). Testovací verze obsahuje data a oprávnění z podzimu roku 2013 - naprostá většina správců si tak může zkoušet editorskou činnost.

Při spuštění nové podoby fakultního webu bude k danému datu převzat veškerý obsah ostrého fakultního webu (www.natur.cuni.cz). Změny provedené v mezidobí na testovací verzi budou zahozeny.

Kromě nové vizuální podoby přinese nový web i některé změny funkčnosti. Některé na celofakultní části webu, některé na webech pracovišť (kateder a ústavů). Zde je uvedeno několik nejzásadnějších změn, které by nemusely být patrné z pouhého ozkoušení nové podoby.

Všechny stránky aktualit mají své URL

Na rozdíl od současného webu má každá stránka s aktualitami jedinečné URL. Neexistuje studentské (pseudo)přihlášení. Přihlášený uživatel se může jednoduše podívat na veřejný web a uvidí ho stejně jako anonymní návštěvníci. Na fakultní úrovni jsou tedy aktuality pro veřejnost, aktuality pro studenty a aktuality pro zaměstnance.

Aktuality pro studenty nyní sdružují všechny celofakutlní informace pro studenty

Zdroji studentských aktualit je studijní oddělení (aktuality pro různé stupně studia), ostatní oddělení děkanátu a Katedra tělesné výchovy. Zároveň zůstávají jednotlivé dílčí seznamy aktualit (např. agenda Bc. a NMgr. studia od studijního oddělení) zachovány.

Pracoviště mají jediný proud aktualit

Jednotlivé sekce (katedry) mají pouze jedno URL, kde se zobrazují všechny aktuality, bez ohledu na jejich datový typ. Pokud si správce přeje, tak libovolnou aktualitu může zveřejnit pouze interně. V takovém případě je viditelná pouze přihlášeným. Správce může v nastavení svého pracoviště zvolit, zda pro nepřihlášené na stránce s aktualitami zobrazovat infotext o nutnosti přihlášení pro zobrazení všech aktualit pracoviště.

Telefonní seznam je integrovaný do vyhledávacího pole webu

Vyhledávací pole webu, které je dostupné odkudkoli z webu, má nyní našeptávač a slouží zároveň k vyhledávání osob i v rámci webu.

Byly zrušeny seznamy různých aktualit v pravém sloupci

V pravém sloupci je viditelný pouze soupis budoucích událostí (datový typ "Co nás čeká") daného pracoviště. Následují rubriky Přírodověda populárně a Fakulta v médiích, které se určitě budou zobrazovat na celofakultních pracovištích. O jejich zobrazování na sekcích a katedrách ještě není s konečnou platností rozhodnuto. Pravý sloupec se zobrazuje pouze na titulní straně daného pracoviště. Na stránce detailu se pravý sloupec nezobrazuje.

Ikonové rozcestníky byly změněny

Opět platí, že jedno URL = jedna podoba rozcestníku. Ikony se zobrazují na titulní straně každého pracoviště a dále v ploše horizontálního menu po jeho vyvolání na stránce detailu. Vzhledem k technickému řešení pomocí vektorových ikon dojde k úpravě administrace rozcestníků pro správce daného pracoviště. Administrace zatím není pro správce nasazena.

Grafické bannery pod kontrolou správců pracovišť

grafické bannery v levém sloupci mají sloužit jako plocha k možnému upoutání pozornosti na důležité informace, weby, konference. Bude možné nahrávat své vlastní obrázky definované velikosti a bude možné volit počet bannerů (včetně jejich úplného vypuštění - tedy 0 bannerů). Administrace zatím také není pro správce nasazena.

Publikováno: Pondělí 03.03.2014 11:10

Akce dokumentů