E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníPřidání Google kalendáře

Objekt Google kalendář umožňuje vložit do portálu externí kalendář, vytvořený v prostředí Google (www.google.cz).

 1. Abyste mohli kalendář do portálu vložit, musíte být přihlášen/a jménem a heslem a musíte mít zapnutý editační režim.
 2. Otevřete složku, do které chcete kalendář vložit.
 3. V editační liště označte položku "Přidat novou položku" a z rozbalovací nabídky vyberte objekt "Google kalendář".

  Přidání Google kalendáře
 4. Vyplňte položky zadávacího formuláře v záložce Výchozí:
  • nadpis - název kalendáře (povinný údaj)
  • popis - podrobnější popis kalendáře (nepovinný údaj, zobrazuje se v přehledech položek a ve výsledcích vyhledávání)
  • seznam ID Google kalendářů - vyplňte ID kalendáře, který se má v portálu zobrazovat (identifikátor kalendáře zjistíte v jeho nastavení na stránkách Google). Pokud vyplníte ID více kalendářů, budete moci v jedné tabulce zobrazovat údaje ze všech zadaných kalendářů. Vkládat můžete nejen oficiální kalendáře pracovišť z domény natur.cuni.cz, ale i jakékoliv jiné Google kalendáře. Kalendáře ale musí být vytvořeny jako veřejné, jinak se data z nich v portálu nezobrazí.
  • Text - formátovaný text, který se zobrazí nad samotným Google kalendářem (lze jej použít pro různé vysvětlující komentáře, nebo může zůstat prázdný)
  Vyplnění zadávacího formuláře Google kalendáře.
 5. Zadání uložte tlačítkem na konci formuláře.
 6. Kalendář zveřejněte
  Nový kalendář je vždy vytvořen jako "Nepřístupný". Aby byl viditelný, musíte jej zveřejnit pomocí rozbalovací nabídky "Stav" vpravo.

  Zveřejnění kalendáře.

Další vlastnosti, ovlivňující chování kalendáře, můžete nastavit v záložkách Kategorizace, Data, Vlastnictví a Nastavení.

Vkládání událostí z portálu do Google kalendářů:
Upozornění: tato možnost v současné době nefunguje. Synchronizace musí být vypnutá!

Události vložené do portálu se mohou automaticky vkládat také do veřejného kalendáře příslušného pracoviště. Aby to fungovalo, musí být v portálu zapnutá synchronizace událostí a vloženo ID tohoto kalendáře. Vkládání událostí je možné pouze do kalendářů, vytvořených v rámci účtů pracovišť v doméně natur.cuni.cz, Google kalendáře mimo doménu PřF k synchronizaci použít nelze.

Události se do kalendáře vkládají pouze při svém vytvoření. Pozdější změny události v portálu se už ale v Google kalendáři neprojeví.

Automatické vkládání událostí do kalendáře je možné zapnout nebo vypnout v hlavní složce pracoviště / katedry, kde je také uvedeno ID kalendáře, do kterého se události vkládají (ID je zpravidla shodné s e-mailem pracoviště a změnit je může jen správce portálu):

Údaje pro vkládání událostí do Google kalendáře.


Upozornění: položky typu "Google kalendář" se nezobrazují v hlavní navigaci v levém sloupci. Chcete-li, aby byl kalendář v navigaci vidět, musíte nejprve vytvořit složku, do které kalendář vložíte a tento kalendář pak označíte (v editační nabídce "Zobrazit") jako výchozí zobrazení složky.

 

Akce dokumentů

Kategorie: