Žádost o připojení počítače do sítě PřF UK

Pro připojení počítače do počítačové sítě je nutné vyplnit a vytisknout jeden z níže uvedených formulářů, případně požadavek vyplnit elektronicky na fakultním Helpdesku. Pokud si s něčím nevíte rady, využijte odkazů na nápovědu.

Vytištěnou vyplněnou žádost nechte potvrdit vedoucím pracoviště. Potvrzenou žádost pošlete fakultní poštou k rukám Tomáše Petruse do CITu nebo ji doručte osobně na Albertov 6, suterén vlevo, dveře číslo S02.

Pro připojení k počítačové síti je nutné vlastnit síťovou kartu (interní nebo externí USB).

S případnými dotazy se obracejte na kontaktní mail sit@natur.cuni.cz (případně přímo na Tomáše Petruse - linka 1022) nebo použijte fakultní Helpdesk.

Žádosti se vyřizují v pořadí jak přišly, obvykle je připojení realizováno do 24 hodin od obdržení žádosti.

Formuláře žádosti

Zvolte si a vyplňte správný formulář:

• Nové připojení - použijte v případě, že máte počítač, který není (a nebyl) připojen do fakultní sítě.
    V případě, že je počítač v záruce a nemá vlastní síťovou kartu a nechcete o záruku přijít, jsou dvě možnosti jak postupovat:
    1. dohodnout zásah do počítače s výrobcem (dodavatelem) počítače
    2. zakoupit si USB síťovou kartu a její MAC adresu uvést do žádosti