E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníProběhlé události

Pojďte na Karlovku

Pojďte na Karlovku

Srdečně zveme všechny zájemce o studium na Univerzitě Karlově na akci Na Karlovku, která se koná v sobotu 13. listopadu 2021 od 9:00 do 16:00 na Právnické fakultě. Návštěvníci mohou navštívit přednášky fakult UK a stánky všech fakult, kde se dozvědí podrobnosti o studijních programech i o přijímacím řízení. Interaktivní program představí činnost fakult a zájmových studentských spolků. Ve studentské zóně budou studenti z Karlovky odpovídat na otázky uchazečů.

Datum konání 13.11.2021

Pozvánka na diskuzi: Volby jako zrcadlo společnosti: jak a proč volíme?

Pozvánka na diskuzi: Volby jako zrcadlo společnosti: jak a proč volíme?

Jsou výsledky aktuálních parlamentních voleb překvapením, nebo odráží dlouhodobé trendy české společnosti? Lze výsledky exaktně předvídat, nebo je to věštění z křišťálové koule? Jak si vysvětlit geografické rozdíly ve výsledcích? Je česká společnost opravdu rozdělená? Odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte na moderované diskuzi s akademiky a odborníky na téma parlamentních voleb, která se koná, v rámci cyklu Geografické pondělky, 18. října 2021 od 17.00 do 18:30 v Levé rýsovně na Albertově 6.

Datum konání 18.10.2021

Jak rychle vyběhneš 154 albertovských schodů?

Jak rychle vyběhneš 154 albertovských schodů?

Sportovní akce pořádaná studentským spolkem HYDRANT se bude konat 13. října 2021 od 15:00 na Malých albertovských schodech vedoucích směrem na Viničnou. Registrace do 11. října 2021.

Datum konání 13.10.2021

Zahajovací akce Univerzity Karlovy v Kampusu Hybernská

Zahajovací akce Univerzity Karlovy v Kampusu Hybernská

Srdečně vás zveme na zahájení činnosti projektu Hyb4City Univerzity Karlovy dopolednem věnovaným tématu násilí v blízkých vztazích, a to ve čtvrtek 7. října 2021 od 9.00 do 13.00 v Kampusu Hybernská. Těšíme se na Vás a přejeme si, aby připravený program pro Vás byl příjemný, užitečný a lidsky obohacující.

Datum konání 7.10.2021

Diskuze akademické obce PřF UK s kandidáty na funkci rektora UK

Diskuze akademické obce PřF UK s kandidáty na funkci rektora UK

Akademický senát PřF UK zve všechny členy akademické obce PřF UK na diskuzi s kandidáty na funkci rektora Univerzity Karlovy. Diskuze se uskuteční v pondělí 4. října 2021 od 15.00 v učebně Velká geologická, Albertov 6, Praha 2.

Datum konání 4.10.2021

Tisková konference: Univerzita Karlova dosáhla dalšího významného milníku v přípravě dostavby univerzitního kampusu  na Albertově

Tisková konference: Univerzita Karlova dosáhla dalšího významného milníku v přípravě dostavby univerzitního kampusu na Albertově

Univerzita Karlova si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci k aktuálnímu stavu příprav na dostavbu univerzitního Kampusu Albertov, kde bylo v uplynulých dnech dosaženo získání územních rozhodnutí pro oba plánované objekty – Biocentrum a Globcentrum. Tisková konference, které se účastní mj. rektor UK prof. Tomáš Zima a premiér ČR Andrej Babiš, se koná 29. června 2021 v 9.00 ve Vlasteneckém sále v Karolinu. Konferenci bude možné sledovat online.

Datum konání 29.6.2021

Seminář: Urban Lab as an Innovative Tool for Urban and Metropolitan Cooperation - Practices and Challenges in the V4+ countries

Seminář: Urban Lab as an Innovative Tool for Urban and Metropolitan Cooperation - Practices and Challenges in the V4+ countries

Seminář představí zkušenosti a postupy Urban Labs v zemích V4+. Jeho cílem je podnítit a podpořit spolupráci mezi partnery, sdílet zkušenosti, diskutovat o praktikách městské participace, přístupech a iniciativách, podporovat spolupráci na úrovni metropolí a čtvrtí. Seminář proběhne online v anglickém jazyce v pondělí 21. června 2021 od 9.00. Účast na semináři je zdarma.

Datum konání 21.6.2021

Fakultní webinář o ERC grantech

Fakultní webinář o ERC grantech

Na webináři představíme granty Evropské výzkumné rady (European Research Council, ERC). Akce proběhne 25. května 2021, online, v angličtině. Zájemce o účast prosíme, aby se předem zaregistrovali.

Datum konání 25.5.2021

Přednáška: Foto symbióza planktonu v oceánech

Přednáška: Foto symbióza planktonu v oceánech

Srdečně zveme všechny zájemce na online přednášku "Foto symbióza planktonu v oceánech", která proběhne v úterý 20. dubna 2021 v rámci twinningového programu MICOBION (H2020). Přednášku povede Fabrice Not, ředitel pro adaptaci a rozmanitost v mořském prostředí, CNRS & Univerzita Sorbonna.

Datum konání 20.4.2021

Pozvánka na online seminář: Životní prostředí regionů

Pozvánka na online seminář: Životní prostředí regionů

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky srdečně zve všechny zájemce na videokonferenci Životní prostředí regionů, kterou pořádá Ing. Milan Pour, poslanec Parlamentu ČR, v rámci projektu „12 VÝZEV REGIONÁLNÍHO ROZVOJE“ v pondělí 12. 4. 2021 od 13:00. Ve 14:20 vystoupí se svým příspěvkem hydrolog profesor Bohumír Janský.

Datum konání 12.4.2021

Den celoživotního vzdělávání na Univerzitě Karlově

Den celoživotního vzdělávání na Univerzitě Karlově

Univerzita Karlova přichystala další ročník tradičního DNE CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ a s ním i pestrý program včetně zábavného kvízu o ceny. Letos bude probíhat online formou a to v sobotu dne 10. 4. 2021 od 14:30. Těšíme se na všechny zájemce.

Datum konání 10.4.2021

Seminář:  Data Management Plan

Seminář: Data Management Plan

Ve čtvrtek 1. dubna proběhl online seminář Data Management plan. Prezentované informace byly zacíleny na naše fakultní prostředí a poskytovanou podporu v této oblasti. Jednotlivé prezentace, stejně jako celý video záznam, najdete v této aktualitě.

Datum konání 1.4.2021

Diskuzní konference:  „Rok s covid-19. A jak dál?“

Diskuzní konference: „Rok s covid-19. A jak dál?“

Srdečně zveme všechny zájemce na celodenní on-line diskuzní konferenci „Rok s covid-19. A jak dál?“, kterou Univerzita Karlova pořádá ve středu 24. března 2021. Jejím cílem je za účasti špičkových vědců, zástupců akademické oblasti, vlády, státní správy i osobností veřejného života debatovat nejen o tom, jak pandemie koronaviru proměnila život v Česku, ale především hledat odpovědi na otázku, jak kritickou situaci dál řešit.

Datum konání 24.3.2021

Info event on Horizon Europe (10 February 2021)

Info event on Horizon Europe (10 February 2021)

An online information event on Horizon Europe, the next European research and innovation framework programme, will be organised at the Faculty of Science.The event will be organised by the Project Management Department of the Faculty of Science, Charles University. It will introduce opportunities for participation in Horizon Europe, namely in research projects carried out by international consortia.

Datum konání 10.2.2021

6. DISKUSNÍ PANEL PřF UK: Rok s covid-19

6. DISKUSNÍ PANEL PřF UK: Rok s covid-19

V lednu 2020 vyhlásila Světová zdravotnická organizace (WHO ) stav globální zdravotní nouze v souvislosti s onemocněním covid-19. O té doby urazil virus dlouhou cestu nejen po Zemi, ale po vědeckém světě. Jak dnes vypadá stav poznání jeho nejrůznějších aspektů a jaké jsou vyhlídky do budoucna? Diskutovat bude řada odborníků z Přírodovědecké fakulty UK. Moderuje prof. Jan Černý.

Datum konání 8.2.2021

 Nadace Experientia: online meeting pro zájemce o start-up granty

Nadace Experientia: online meeting pro zájemce o start-up granty

Nadace Experientia srdečně zve všechny zájemce o program start- upů na založení vlastní výzkumné skupiny na online meeting, který pořádá v pondělí 8. února od 14.00. Na vaše dotazy bude odpovídat nejenom tým Nadace Experientia, ale také držitel start-up grantu Ondřej Baszczyňski, který v roce 2019 založil vlastní výzkumnou skupinu na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Registrace do 7. února 2021.

Datum konání 8.2.2021