E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníProběhlé události

Reprezentační ples Univerzity Karlovy proběhne  letos opět na Žofíně

Reprezentační ples Univerzity Karlovy proběhne letos opět na Žofíně

Vážení členové akademické obce Univerzity Karlovy, vážení kolegové, milí studenti a zaměstnanci UK, přátelé alma mater. Dovolte, abychom Vás jménem vedení Univerzity Karlovy pozvali na Reprezentační ples Univerzity Karlovy, který se koná dne 15. ledna 2016 od 20.00 hodin v prostorách Paláce Žofín. Vstupenky na ples je třeba si rezervovat.

Datum konání 15.1.2016

Srdečně zveme na přednášku "Zvyky na Madagaskaru"

Srdečně zveme na přednášku "Zvyky na Madagaskaru"

Zajímá vás, jak žijí lidé na Madagaskaru, jak probíhají jejich svatby, pohřby a jak slaví například Vánoce? Přijďte se 13. ledna 2016 podívat na přednášku rodilého Malgaše, který vám o tom všem a o mnohém dalším povypráví. Přednáška se koná ve Velké zoologické posluchárně od 18.00.

Datum konání 13.1.2016

Čteme profesora Švamberu

Čteme profesora Švamberu

U příležitosti 150. výročí narození prof. V. Švambery proběhne na Geografické sekci PřF UK v Praze pokus o český rekord nazvaný Nejdelší veřejné čtení z díla prof. Václava Švambery. Akce proběhne dne 11. ledna 2016 v Knihovně geografie PřF UK od 9.00 do 18.00 hod. Posluchači z řad studentů, pedagogů, odborné i široké veřejnosti jsou srdečně zváni!

Datum konání 11.1.2016

Vánoční koncert Přírodovědecké fakulty proběhne v Karolinu

Vánoční koncert Přírodovědecké fakulty proběhne v Karolinu

Adventní čas je obdobím, v němž probíhá slavnostní Vánoční koncert PřF UK v prostorách Karolina. Letos již tradičně vystoupí houslista Jaroslav Svěcený, tentokrát spolu s komorním orchestrem Virtuosi Pragenses v programu Vivat Vivaldi! V průběhu večera dojde již tradičně k vyhlášení vítězů soutěže Věda je krásná. Na závěr programu bude pro návštěvníky v recepčních prostorách Karolina připravena číše vína.

Datum konání 14.12.2015

Výstava: Václav Švambera, profesor Univerzity Karlovy

Výstava: Václav Švambera, profesor Univerzity Karlovy

Geografická sekce Přírodovědecké fakulty UK v Praze připravila výstavu k 150. výročí narození významného českého geografa a hydrologa Václava Švambery. Ten byl nejen autorem nejrozsáhlejší monografie o řece Kongu, průzkumníkem šumavských jezer, ale především zakladatelem Geografického ústavu v Praze na Albertově. Vernisáž výstavy proběhne na 8. 12. 2015 ve 14. 00. Všichni zájemci jsou srdečně zváni!

Datum konání 8.12.2015 - 29.2.2016

Muzejní sobota s Mikulášem na PřF UK

Muzejní sobota s Mikulášem na PřF UK

Chtěli byste navštívit některé z fakultních muzeí a sbírek a během pracovního týdne si na to nemůžete najít čas? Pak je pro vás (i pro širokou veřejnost) určena Muzejní sobota. Při této příležitosti budou v nezvyklý sobotní termín mezi 10 - 17 hodinou otevřena fakultní muzea a sbírky. V podvečer (15 - 19 hod) se pak všichni můžeme sejít na Albertově 6, kde bude připraveno mikulášské posezení spojené s pestrým programem určeným pro děti.

Datum konání 5.12.2015

Oslava adventu na Univerzitě Karlově

Oslava adventu na Univerzitě Karlově

Areál Univerzity Karlovy patří neodmyslitelně k duchu místa Starého Města pražského. 2. prosince 2015 se Univerzita Karlova otevře všem svým studentům, absolventům, zájemcům o studium i přátelům při společné oslavě adventu. Chybět pochopitelně nebude ani stánek naší fakulty s populárně-vědeckým programem.

Datum konání 2.12.2015

Konference na téma "Péče o bývalé vojenské prostory"

Konference na téma "Péče o bývalé vojenské prostory"

Péče o bývalé vojenské prostory. Chcete-li si vytříbit své názory na tuto problematiku, můžete se zúčastnit konference, kterou pod záštitou Ministerstva životního prostředí, Ministerstva obrany a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR pořádá občanské sdružení Naše příroda. Akce se koná v olomouckém Clarion Congress Hotel 1. 12. 2015. Registrace se uzavírá 22. 11.

Datum konání 1.12.2015

Poslední rozloučení s prof. Janem Bucharem

Poslední rozloučení s prof. Janem Bucharem

S hlubokou lítostí v srdci oznamujeme všem našim arachnologickým přátelům, že dne 17. listopadu tohoto roku zemřel Jan Buchar. Poslední rozloučení s nestorem české zoologie a arachnologie proběhne ve Velké obřadní síni krematoria ve Strašnicích 27. 11. ve 12.00. Čest jeho památce!

Datum konání 27.11.2015

Pohár v plaveckých štafetách se koná 23. 11. 2015

Pohár v plaveckých štafetách se koná 23. 11. 2015

31. ročník Memoriálu PhDr. Miroslava Bubníka o Pohár 17. listopadu v plaveckých štafetách se koná pod záštitou děkana Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze Prof. RNDr. Bohuslava Gaše, CSc. Přihlášky lze podávat do 20. 11. 2015.

Datum konání 23.11.2015

Dny geografie na Přírodovědecké fakultě UK

Dny geografie na Přírodovědecké fakultě UK

Dny geografie je název pro popularizačně vzdělávací akci, která v českém prostředí volně navazuje na tradice v anglosaských zemích (konkrétně na Geography Awareness Week, GIS Day a Day of Geography). Na naší fakultě v budově Albertov 6 proběhne v týdnu od 23. - 27. 11. řada přednášek a workshopů, určených široké veřejnosti.

Datum konání 23.11.2015 - 27.11.2015

Informační den UK se bude konat i na naší fakultě

Informační den UK se bude konat i na naší fakultě

Zájemcům o studium na Karlově Univerzitě se v jeden den a na jednom místě představí všech našich 17 fakult. S jejich pracovníky mohou potenciální uchazeči probrat vše, co je zajímá – od nabídky studijních programů, přes náležitosti přihlášky, přípravu na přijímací zkoušky, až po průběh samotného přijímacího řízení. Na veškeré, i ty méně formální dotazy, odpoví také současní studenti UK. Připraven je zajímavý doprovodný program.

Datum konání 21.11.2015

Na Albertově proběhne již sedmý ročník Wikikonference

Na Albertově proběhne již sedmý ročník Wikikonference

V neděli 15. listopadu 2015 se v Geologické posluchárně na Albertově odehraje sedmý ročník Wikikonference, tedy setkání wikipedistů, spolupracovníků a přátel Wikipedie. Akci organizuje spolek Wikimedia ČR pod záštitou děkana Přírodovědecké fakulty UK prof. Bohuslava Gaše. Vstup je zdarma, je však nutné se zaregistrovat.

Datum konání 15.11.2015

Poznáváme vesmírem - popularizační konference pro učitele

Poznáváme vesmírem - popularizační konference pro učitele

Zajímáte se o vesmír či o pozorování Země pomocí družic a přemýšlíte, kterak tato témata zapojit do vaší výuky? Přijďte se inspirovat na popularizační konferenci pořádanou Katedrou aplikované geoinformatiky a kartografie PřF UK v Praze a vzdělávací kanceláří ESERO Česká republika.

Datum konání 13.11.2015

Konference "Uprchlická krize a Česká republika"

Konference "Uprchlická krize a Česká republika"

Uprchlická krize vzbuzuje řadu celospolečenských otázek. Kromě těch, které spadají do kompetence odborníků z naší fakulty, existují v této oblasti například významné otázky právní. A právě tento aspekt problematiky má být předmětem konference, která se uskuteční na Právnické fakultě UK 12. 11. Pro velký zájem je nutné se zaregistrovat.

Datum konání 12.11.2015