E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníProběhlé události

Zahajovací akce Univerzity Karlovy v Kampusu Hybernská

Zahajovací akce Univerzity Karlovy v Kampusu Hybernská

Srdečně vás zveme na zahájení činnosti projektu Hyb4City Univerzity Karlovy dopolednem věnovaným tématu násilí v blízkých vztazích, a to ve čtvrtek 7. října 2021 od 9.00 do 13.00 v Kampusu Hybernská. Těšíme se na Vás a přejeme si, aby připravený program pro Vás byl příjemný, užitečný a lidsky obohacující.

Datum konání 7.10.2021

Diskuze akademické obce PřF UK s kandidáty na funkci rektora UK

Diskuze akademické obce PřF UK s kandidáty na funkci rektora UK

Akademický senát PřF UK zve všechny členy akademické obce PřF UK na diskuzi s kandidáty na funkci rektora Univerzity Karlovy. Diskuze se uskuteční v pondělí 4. října 2021 od 15.00 v učebně Velká geologická, Albertov 6, Praha 2.

Datum konání 4.10.2021

Tisková konference: Univerzita Karlova dosáhla dalšího významného milníku v přípravě dostavby univerzitního kampusu  na Albertově

Tisková konference: Univerzita Karlova dosáhla dalšího významného milníku v přípravě dostavby univerzitního kampusu na Albertově

Univerzita Karlova si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci k aktuálnímu stavu příprav na dostavbu univerzitního Kampusu Albertov, kde bylo v uplynulých dnech dosaženo získání územních rozhodnutí pro oba plánované objekty – Biocentrum a Globcentrum. Tisková konference, které se účastní mj. rektor UK prof. Tomáš Zima a premiér ČR Andrej Babiš, se koná 29. června 2021 v 9.00 ve Vlasteneckém sále v Karolinu. Konferenci bude možné sledovat online.

Datum konání 29.6.2021

Seminář: Urban Lab as an Innovative Tool for Urban and Metropolitan Cooperation - Practices and Challenges in the V4+ countries

Seminář: Urban Lab as an Innovative Tool for Urban and Metropolitan Cooperation - Practices and Challenges in the V4+ countries

Seminář představí zkušenosti a postupy Urban Labs v zemích V4+. Jeho cílem je podnítit a podpořit spolupráci mezi partnery, sdílet zkušenosti, diskutovat o praktikách městské participace, přístupech a iniciativách, podporovat spolupráci na úrovni metropolí a čtvrtí. Seminář proběhne online v anglickém jazyce v pondělí 21. června 2021 od 9.00. Účast na semináři je zdarma.

Datum konání 21.6.2021

Fakultní webinář o ERC grantech

Fakultní webinář o ERC grantech

Na webináři představíme granty Evropské výzkumné rady (European Research Council, ERC). Akce proběhne 25. května 2021, online, v angličtině. Zájemce o účast prosíme, aby se předem zaregistrovali.

Datum konání 25.5.2021

Přednáška: Foto symbióza planktonu v oceánech

Přednáška: Foto symbióza planktonu v oceánech

Srdečně zveme všechny zájemce na online přednášku "Foto symbióza planktonu v oceánech", která proběhne v úterý 20. dubna 2021 v rámci twinningového programu MICOBION (H2020). Přednášku povede Fabrice Not, ředitel pro adaptaci a rozmanitost v mořském prostředí, CNRS & Univerzita Sorbonna.

Datum konání 20.4.2021

Pozvánka na online seminář: Životní prostředí regionů

Pozvánka na online seminář: Životní prostředí regionů

Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky srdečně zve všechny zájemce na videokonferenci Životní prostředí regionů, kterou pořádá Ing. Milan Pour, poslanec Parlamentu ČR, v rámci projektu „12 VÝZEV REGIONÁLNÍHO ROZVOJE“ v pondělí 12. 4. 2021 od 13:00. Ve 14:20 vystoupí se svým příspěvkem hydrolog profesor Bohumír Janský.

Datum konání 12.4.2021

Den celoživotního vzdělávání na Univerzitě Karlově

Den celoživotního vzdělávání na Univerzitě Karlově

Univerzita Karlova přichystala další ročník tradičního DNE CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ a s ním i pestrý program včetně zábavného kvízu o ceny. Letos bude probíhat online formou a to v sobotu dne 10. 4. 2021 od 14:30. Těšíme se na všechny zájemce.

Datum konání 10.4.2021

Seminář:  Data Management Plan

Seminář: Data Management Plan

Ve čtvrtek 1. dubna proběhl online seminář Data Management plan. Prezentované informace byly zacíleny na naše fakultní prostředí a poskytovanou podporu v této oblasti. Jednotlivé prezentace, stejně jako celý video záznam, najdete v této aktualitě.

Datum konání 1.4.2021

Diskuzní konference:  „Rok s covid-19. A jak dál?“

Diskuzní konference: „Rok s covid-19. A jak dál?“

Srdečně zveme všechny zájemce na celodenní on-line diskuzní konferenci „Rok s covid-19. A jak dál?“, kterou Univerzita Karlova pořádá ve středu 24. března 2021. Jejím cílem je za účasti špičkových vědců, zástupců akademické oblasti, vlády, státní správy i osobností veřejného života debatovat nejen o tom, jak pandemie koronaviru proměnila život v Česku, ale především hledat odpovědi na otázku, jak kritickou situaci dál řešit.

Datum konání 24.3.2021

Info event on Horizon Europe (10 February 2021)

Info event on Horizon Europe (10 February 2021)

An online information event on Horizon Europe, the next European research and innovation framework programme, will be organised at the Faculty of Science.The event will be organised by the Project Management Department of the Faculty of Science, Charles University. It will introduce opportunities for participation in Horizon Europe, namely in research projects carried out by international consortia.

Datum konání 10.2.2021

6. DISKUSNÍ PANEL PřF UK: Rok s covid-19

6. DISKUSNÍ PANEL PřF UK: Rok s covid-19

V lednu 2020 vyhlásila Světová zdravotnická organizace (WHO ) stav globální zdravotní nouze v souvislosti s onemocněním covid-19. O té doby urazil virus dlouhou cestu nejen po Zemi, ale po vědeckém světě. Jak dnes vypadá stav poznání jeho nejrůznějších aspektů a jaké jsou vyhlídky do budoucna? Diskutovat bude řada odborníků z Přírodovědecké fakulty UK. Moderuje prof. Jan Černý.

Datum konání 8.2.2021

 Nadace Experientia: online meeting pro zájemce o start-up granty

Nadace Experientia: online meeting pro zájemce o start-up granty

Nadace Experientia srdečně zve všechny zájemce o program start- upů na založení vlastní výzkumné skupiny na online meeting, který pořádá v pondělí 8. února od 14.00. Na vaše dotazy bude odpovídat nejenom tým Nadace Experientia, ale také držitel start-up grantu Ondřej Baszczyňski, který v roce 2019 založil vlastní výzkumnou skupinu na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Registrace do 7. února 2021.

Datum konání 8.2.2021

Česko! A jak dál? :  „Jak se lže o covid-19?“

Česko! A jak dál? : „Jak se lže o covid-19?“

Zveme všechny zájemce na on-line diskuzi "Jak se lže o covid-19", která se v rámci diskuzní platformy Univerzity Karlovy „Česko! A jak dál? koná ve středu 27. ledna 2021 od 16.00. Diskuze je plně otevřena veřejnosti.

Datum konání 27.1.2021

5. DISKUZNÍ ON-LINE PANEL PřF UK: Vakcíny

5. DISKUZNÍ ON-LINE PANEL PřF UK: Vakcíny

Vývoj vakcíny proti onemocnění covid-19 představoval v uplynulých měsících jednu z největších vědeckých výzev, kterou lidstvo doposud poznalo. Co o vakcínách dokáží říci špičkoví odborníci z oboru imunologie a farmakologie? Online diskusi na toto téma pořádá Přírodovědecké fakulta, moderuje imunolog prof. Jan Černý.

Datum konání 19.1.2021

Dny otevřených dveří 2021 - online

Dny otevřených dveří 2021 - online

Stejně jako každý rok proběhnou na Přírodovědecké fakultě UK Dny otevřených dveří. Jelikož rok 2021 není (alespoň zatím) jako jiné roky, proběhne letošní zvaní zájemců o studium online - a to prostřednictvím webu Přírodovědcem.cz

Datum konání 15.1.2021 - 16.1.2021

Fakultní on-line setkání k problematice distančního zkoušení velkého počtu studentů

Fakultní on-line setkání k problematice distančního zkoušení velkého počtu studentů

Vzhledem k epidemické situaci proběhne velmi pravděpodobně alespoň část zkoušek během zkouškového období online. Jak si s takovou situací poradit? Dobrou praxi sdíleli zástupci fakulty i mimofakultní specialisté, moderování se ujala proděkanka PřF UK pro koncepci studia doc. Markéta Martínková. Záznam z proběhlého setkání si můžete přehrát na Youtube, prezentace jsou ve formě pdf ke stažení v této aktualitě.

Datum konání 14.1.2021

Volby do Studentské komory Akademického senátu

Volby do Studentské komory Akademického senátu

Ve dnech 16.–18. 12. 2020 proběhnou volby do SKAS Přírodovědecké fakulty UK na období 2021–2023. Volit můžete přímo na stránkách senátu. Více informací o podrobnostech organizace voleb a jejich vyhlášení získáte po rozkliknutí této aktuality.

Datum konání 16.12.2020 - 18.12.2020