E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníProběhlé události

Tradiční brigáda na albertovských stráních

Tradiční brigáda na albertovských stráních

V sobotu 13. dubna se bude konat každoroční jarní brigáda na Albertovských stráních. Pokud přijdete, napomůžete ke zkrášlení okolního prostředí naší fakulty. Brigáda bude probíhat od 9 do 17 hod. Bezprostředně na ni naváže posezení s hudebními nástroji v amfiteátru na stráních, kde bude k dispozici drobné občerstvení. Každý účastník brigády získá poukázku na nápoj (pivo/limo) zdarma. Akci pořádá SKAS - Studentská komora Akademického senátu fakulty

Datum konání 13.4.2019

Přednáška: Goethe a chemie

Přednáška: Goethe a chemie

V úterý 9. dubna 2019 od 17:00 se koná v Knihovně chemie, Přírodovědecké fakulty, Univerzity Karlovy, Praha 2 (studovna, Hlavova 8) přednáška na téma Goethe a chemie. Přednáší doc. RNDr. Karel Nesměrák, Ph.D., katedra analytické chemie PřF UK a Mgr. Radek Chalupa, katedra učitelství a didaktiky chemie PřF UK.

Datum konání 9.4.2019

Uvedení knihy: Makroregiony světa. Nová regionální studie

Uvedení knihy: Makroregiony světa. Nová regionální studie

Rozdělení světa na kontinenty či světadíly není jedinou možností, jak „uchopit“, poznávat a hodnotit jednotlivé části naší planety. Nová kniha, kterou vydává univerzita Karlova ve spolupráci s Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí nad Labem v Nakladatelství Karolinum, přináší do českého prostředí koncepci tzv. makroregionů. Křest proběhne 1. dubna v 17.00 v Malé aule Karolina.

Datum konání 1.4.2019

Komentovaná prohlídka Periodické tabulky prvků již tento čtvrtek

Komentovaná prohlídka Periodické tabulky prvků již tento čtvrtek

Komentovaná prohlídka proběhne ve čtvrtek 28.3.2019 od 19 hod v budově Chemického ústavu PřF UK, Hlavova 8, Praha 2. Stálá výstava obsahuje 80 vzorků prvků od vodíku po bismut a vše je doplněno dotykovou obrazovkou a systémem nasvícení jednotlivých boxů tak, že je možné zvýraznit nejen obecné trendy v tabulce (teplota tání, elektronegativita apod.) ale i biologický význam jednotlivých prvků či rok jejich objevu. Vstup na prohlídku je volný.

Datum konání 28.3.2019

Výstava „Je to o člověku“ v Hrdličkově muzeu člověka

Výstava „Je to o člověku“ v Hrdličkově muzeu člověka

Hrdličkovo muzeum člověka Vás srdečně na vernisáž výstavy Natalie Perkof „Je to o člověku“, která proběhne v úterý 19. března od 17 hod v prostorách muzea ve Viničné 7. Výstava Natalie Perkof je v pořadí již pátou výstavou z cyklu site-specifických temporálních výstav současného umění v muzeu.

Datum konání 19.3.2019

Kariérní den PřF UK 2019 se blíží

Kariérní den PřF UK 2019 se blíží

Chcete si zmapovat své budoucí možnosti na trhu práce a již během studia se potkat s potenciálními zaměstnavateli? Sháníte stáž nebo zajímavou brigádu? Nebo již pracujete, ale poohlížíte se po nějaké změně? Právě pro vás pořádáme 13. března na Albertově Kariérní den.

Datum konání 13.3.2019

Tradiční Uhelný seminář proběhne ve středu

Tradiční Uhelný seminář proběhne ve středu

Ústav geologie a paleontologie PřF UK ve spolupráci se Severočeskými doly, a.s. srdečně zvou všechny zájemce na Uhelný seminář na téma Aktuální výsledky geologického průzkumu hornoslezské pánve, který se koná ve středu 6. března 2019 od 9:00 ve Velké paleontologické posluchárně v přízemí budovy Albertov 6, Praha 2.

Datum konání 6.3.2019

Reprezentační ples fakulty je za dveřmi

Reprezentační ples fakulty je za dveřmi

V pátek 15. února 2019 můžeme všichni společně oslavit konec zkouškového období a přivítat nový semestr. I tentokrát Vás zveme na hudbu, tanec, zábavu, dobré jídlo i pití a v neposlední řadě i na setkání s kolegy a přáteli, to vše již tradičně v Kongresovém centru Praha. Vstupenky jsou stále v prodeji a budou k dostání i na místě v den konání plesu.

Datum konání 15.2.2019 - 16.2.2019

Diskuse: Metropolitní plán aneb Územní plán hlavního města Prahy

Diskuse: Metropolitní plán aneb Územní plán hlavního města Prahy

Pražská středočeská pobočka ČGS vás srdečně zve na otevřenou diskusi na téma Metropolitní plán aneb Územní plán hlavního města Praha - metodika přípravy, hlavní teze řešení, současný stav přípravy a projednání. Pozvání na diskuzi, která se koná ve čtvrtek 7. 2. 2019 od 15.00 do 18.00 hod na Albertově, přijal dr. Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje.

Datum konání 7.2.2019

Konference Stopy cest

Konference Stopy cest

Výzkumné centrum historické geografie pořádá již 15. historickogeografickou konferenci, tentokrát s názvem Stopy cest. Půjde o pohled na cesty z hlediska jejich vnímání, výzkumu ve smyslu teoreticko-metodologickém, vymezování v prostoru, cest jako kontaktního a komunikačního prostředku, jejich odrazu v historických pramenech všech typů. Konference se uskuteční ve středu 23. ledna 2019 v Praze na Přírodovědecké fakultě UK (Albertov 6).

Datum konání 23.1.2019

Kolokvium Oocyte day

Kolokvium Oocyte day

Přírodovědecká fakulta UK ve spolupráci s Ústavem živočišné fyziologie a genetiky AV ČR srdečně zve všechny zájemce na Oocyte day, který se koná v úterý 22. ledna 2019 od 10 hod ve Viničné 7, Praha 2. Jedním z řečníků bude i prof. Takeo Kishimoto! Vstup je volný a na základě registrace.

Datum konání 22.1.2019

Den otevřených dveří 2019

Den otevřených dveří 2019

V pátek a v sobotu 18. a 19. ledna 2019 proběhne na naší fakultě Den otevřených dveří. Zváni jsou všichni zájemci o studium přírodních a společenských věd z řad středoškoláků posledních, ale i nižších ročníků, nebo absolventů bakalářského studia.

Datum konání 18.1.2019 - 19.1.2019

Slavnostní otevření laboratoře elektronové mikroskopie

Slavnostní otevření laboratoře elektronové mikroskopie

Nová laboratoř elektronové mikroskopie s vysokým rozlišením (HR-TEM) je nyní součástí naší fakulty. V laboratoři byl právě instalován nejnovější mikroskop firmy JEOL JEM-NEOARM 200F s autoemisní katodou a vybavením pro měření v kryogenním módu pro nestabilní vzorky, které by v jiných strojích nevydržely ve svazku elektronů. Slavnostní otevření se koná v posluchárně CH3, v pondělí 14.1.2019 od 16:30 hodin.

Datum konání 14.1.2019