E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníProběhlé události

Reprezentační ples PřF UK - poslední možnost zakoupit si vstupenky

Reprezentační ples PřF UK - poslední možnost zakoupit si vstupenky

Srdečně zveme všechny tanečníky a milovníky plesové zábavy na reprezentační ples Přírodovědecké fakulty, který se letos koná v pátek 6. května 2022 od 20.00 na pražském Žofíně. Prodej vstupenek ve fakultních knihovnách končí ve čtvrtek 5.5., na Odboru vnějších vztahů pak v pátek 6. 5. ve 12.00.

Datum konání 6.5.2022 - 7.5.2022

Popularizační seminář "Křemen" seznámí veřejnost s minerálem roku

Popularizační seminář "Křemen" seznámí veřejnost s minerálem roku

Zveme všechny zájemce na popularizační seminář Křemen, který se uskuteční již příští úterý, 3. května 2022 od 17.30, na pražském Albertově. V rámci semináře vystoupí autoři článků nového speciálního čísla fakultního magazínu Přírodovědci.cz, které vyšlo v souvislosti s vyhlášením Křemene minerálem letošního roku. V rámci akce máte jedinečnou příležitost prohlédnout si ukázky vzorků z depozitáře Mineralogického muzea PřF UK. Těšíme se na vás!

Datum konání 3.5.2022

Quo Vadis Chemie: Multinary Inorganic - Organic Hybrid Clusters: a Straight  Forward Approach to Chemical Diversity

Quo Vadis Chemie: Multinary Inorganic - Organic Hybrid Clusters: a Straight Forward Approach to Chemical Diversity

Srdečně zveme všechny zájemce na další z cyklu přednášek Quo vadis chemie, tentokrát na téma "Multinary Inorganic - Organic Hybrid Clusters: a Straight Forward Approach to Chemical Diversity". Přednáška prof. Stefanie Dehnen, Philipps, z Universität Marburg, proběhne v pondělí 25. dubna 2022 v 15. hod. v Posluchárně CH2, Hlavova 8, Praha 2.

Datum konání 25.4.2022

Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů

Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů

I v letošním roce pořádá Univerzita Karlova Den celoživotního vzdělávání a Festival absolventů. Prostory pražského Karolina hostí obě akce v sobotu 23. dubna 2022 od 10.00 do 16.00 a vstup je zdarma. Návštěvníci z řad široké veřejnosti se seznámí se širokou nabídkou celoživotního vzdělávání a dospělí i děti čeká bohatý doprovodný program včetně zajímavých přednášek a besed a výstava Grafika roku 2021. Významnou součástí programu jsou i Zlaté promoce, kterými si absolventi připomenou 50 let od svého absolutoria.

Datum konání 23.4.2022

Celostátní finále Zeměpisné olympiády  po dvou letech

Celostátní finále Zeměpisné olympiády po dvou letech

Ve dnech 28. a 29. dubna 2022 proběhne po dvouleté covidové pauze v prostorách Přírodovědecké fakulty UK na Albertově finále Zeměpisné olympiády. Úspěšní řešitelé krajských kol se utkají o postup do mezinárodních soutěží. Zároveň proběhne 6. ročník soutěže O nejlepší mapu na geografické téma.

Datum konání 4.4.2022

Noc geografie: Severská geokombinace

Noc geografie: Severská geokombinace

Srdečně zveme všechny zájemce na již šestý ročník Noci geografie, tentokrát se severskou kombinaci cestovatelských přednášek. Ty proběhnou na Albertově 6 a také online.

Datum konání 1.4.2022

Biologické čtvrtky ve Viničné: O původu spolupráce

Biologické čtvrtky ve Viničné: O původu spolupráce

V rámci cyklu Biologické čtvrtky vystoupí tento týden se svou přednáškou religionista dr. Radek Kundt, vedoucí Laboratoře pro experimentální výzkum náboženství. Přednáška proběhne ve čtvrtek 24. března 2022 v 17:15 v posluchárně Fotochemie, Viničná 7, Praha 2.

Datum konání 24.3.2022

Nábor do registru dárců kostní dřeně

Nábor do registru dárců kostní dřeně

Přírodovědecká fakulta UK se již potřetí zapojí do hledání vhodných dárců kostní dřeně. Nábor do registru dárců se uskuteční dne 23. 3. v čase 10 až 16 hod. v učebně G2 budovy na Albertově 6, Praha 2.

Datum konání 23.3.2022

Benefiční hokejové utkání Přírodověda UK x Medici UK již tuto středu

Benefiční hokejové utkání Přírodověda UK x Medici UK již tuto středu

Hokejisté fakultních hokejových týmů UK uspořádají benefiční utkání na pomoc lidem, které zasáhla ruská invaze na Ukrajinu. Hokejové utkání se uskuteční 16. března od 20:00 na zimním stadionu Eden ve Vršovicích. Výtěžek z benefičního utkání bude poukázán na fond Paměť národa.

Datum konání 16.3.2022

Týden mozku 2022

Týden mozku 2022

Týden mozku je festival nejnovějších objevů a trendů ve výzkumu mozku a neurovědách, který je součástí Brain Awareness Week (BAW) - celosvětové kampaně na zvýšení povědomí veřejnosti o úspěších a přínosech výzkumu mozku. Již 23. ročník festivalu proběhne od 14. do 20. března 2022. Jednou ze spolupracujících organizací je i Přírodovědecká fakulta UK.

Datum konání 14.3.2022

Biologické čtvrtky ve Viničné: Dějiny, změny podnebí i vymírání

Biologické čtvrtky ve Viničné: Dějiny, změny podnebí i vymírání

Srdečně zveme všechny zájemce na další z cyklu Biologických čtvrtků. Přednáška Mgr. Miroslava Kolaříka, Ph.D. z katedry botaniky a katedry genetiky a mikrobiologie na téma Dějiny, změny podnebí i vymírání aneb Jak houby ovlivňují světový řád se koná ve čtvrtek 10.března v 17:15 v Posluchárně Fotochemie, Viničná 7, Praha 2.

Datum konání 10.3.2022