E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníProběhlé události

Na Karlovku - již zítra!

Na Karlovku - již zítra!

Univerzita Karlova i letos srdečně zve všechny zájemce o studium na informační den, který se koná v sobotu 26. listopadu od 9.00 v budově Právnické fakulty v Praze. Čeká na vás představení 1300 studijních programů ze všech fakult UK. A také malé překvapení..

Datum konání 26.11.2022

Češi žijící v zahraničí: Nové přístupy ke koordinaci krajanské problematiky

Češi žijící v zahraničí: Nové přístupy ke koordinaci krajanské problematiky

Tým Geomigrace z Katedry sociální geografie a regionálního rozvoje bude s dalšími členy řešitelského kolektivu prezentovat závěry výzkumu Češi žijící v zahraničí: Nové přístupy ke koordinaci krajanské problematiky. Tento aplikovaný výzkum zpracovávaný pro Ministerstvo zahraničních věcí v rámci agentury TA ČR hledal mimo jiné odpovědi na otázky: Kdo jsou současní čeští krajané? Jaké mají vazby na ČR? Co potřebují od českého státu a jak mohou a chtějí být pro Česko přínosem? Seminář se bude konat ve středu 23.11. od 14 hodin v Poslanecké sněmovně.

Datum konání 23.11.2022

Přírodovědecký Black Friday je tu!

Přírodovědecký Black Friday je tu!

Celý týden od 22. do 27. listopadu najdete v našem e-shopu spoustu zlevněných produktů s fakulními motivy. Všechny je jednoduše naleznete v sekci SLEVY A AKCE. A pokud byste sobě nebo svým blízkým rádi vybrali dárek k Vánocům, rovnou se mrkněte do našich NOVINEK, kde najdete prakticky všechny dobré tipy pohromadě!

Datum konání 22.11.2022 - 27.11.2022

Geografické pondělí: Politické graffiti

Geografické pondělí: Politické graffiti

Geografická sekce PřF UK srdečně zve všechny zájemce na moderovanou debatu o politickém graffiti očima politického geografa, streetartového umělce a zakladatele a majitele The Chemistry Gallery. Jak se liší jejich pohledy a v čem se shodují? Přijďte se podívat v pondělí 14. listopadu v 18:00 na Albertov 6 do Velké geologické posluchárny.

Datum konání 14.11.2022

Přírodovědci sobě na Albertově 6

Přírodovědci sobě na Albertově 6

Máme na fakultě nějaké spolky? A můžeme je vidět? Rozhodně! Přijďte se seznámit se spolky, které na Přírodovědecké fakultě působí a do jejichž činnosti se můžete zapojit. Akce proběhne v prostorách budovy Albertov 6 od 18.00 - na chodbách a v Mineralogické posluchárně.

Datum konání 26.10.2022

Seminář Cesta do hlubin studia chemie

Seminář Cesta do hlubin studia chemie

Srdečně zveme zájemce z řad učitelů chemie SŠ a žáků zejména 4. resp. 3. ročníků SŠ na seminář Cesta do hlubin studia chemie, který ve dnech 26. - 27. října 2022 pořádá sekce Chemie. V průběhu semináře se představí všech šest chemických kateder s přednáškami na aktuální téma. Nebudou chybět ani ukázková laboratorní cvičení. Vyučující s sebou může přivést až 2 studenty. Uzávěrka přihlášek je 30. 9. 2022.

Datum konání 26.10.2022 - 27.10.2022

Geografický sportovní den na PřF UK

Geografický sportovní den na PřF UK

Geografický sportovní den pro nás připravila katedra tělesné výchovy. Přijďte si zasportovat! Společné posezení se bude konat od 16.30 hodin na albertovských kurtech.

Datum konání 20.10.2022

PříFest OpenAir

PříFest OpenAir

Festival se bude konat v areálu Albertovské menzy, kde se můžete těšit na koncerty studentských i nestudentských kapel, spolkové aktivity, skvělé (vege i nevege) jídlo, pití za studentské ceny a další doprovodný program. Později večer se akce přesune do vnitřních prostorů menzy, kde na vás čeká vystoupení studentských DJs až do brzkých ranních hodin.

Datum konání 19.10.2022

Přednáška v Knihovně chemie: Efektivní vyhledávání informací

Přednáška v Knihovně chemie: Efektivní vyhledávání informací

Knihovna chemie srdečně zve všechny zájemce na sérii přednášek, které proběhnou v zimním semestru 2022/2023, a to vždy od 10 hodin. První přednáška se koná již 12. října. Přednese ji Marie Odehnalová a tématem bude efektivní vyhledávání informací. Registrace není nutná.

Datum konání 12.10.2022

Kariérní den na Přírodovědecké fakultě

Kariérní den na Přírodovědecké fakultě

Po vynucené přestávce opět pořádáme studenty a absolventy oblíbený Kariérní den, ten proběhne v prostorách Albertova 6 ve středu 12. října 2022. Zájemci budou mít možnost potkat se s potenciálními zaměstnavateli nebo si domluvit zajímavou brigádu či stáž. Postupně přineseme podrobné informace. Již teď se na vás těšíme.

Datum konání 12.10.2022

BIOCEV DAYS 2022

BIOCEV DAYS 2022

Výroční vědecká konference s posterovou sekcí se bude konat od 10. do 12. října v Centru BIOCEV, Průmyslová 595, Vestec. Konference nabídne vědeckým komunitám skvělou příležitost ke spojení, sdílení znalostí, spolupráci a učení se ze zkušeností ostatních.

Datum konání 10.10.2022 - 12.10.2022

Noc vědců na Albertově

Noc vědců na Albertově

Fakulty Univerzity Karlovy se v pátek 30.9. představí hned na několika místech v Praze. U nás na Přírodovědecké fakultě UK na Albertově čeká na malé i velké zájemce přírodovědná část - přednášky, muzea, workshopy, kvízy. Letošní téma akce zní Všemi smysly, tak neváhejte a přijďte si vyzkoušet vědu na vlastní kůži!

Datum konání 30.9.2022

Seminář: Pražská předměstí včera a dnes

Seminář: Pražská předměstí včera a dnes

Srdečně vás zveme na seminář: Pražská předměstí včera a dnes, který je dalším z výstupů projektu Pražská předměstí: Dynamika sociálního prostředí rostoucí metropole. Seminář proběhne 27. září 2022 ve 13:45 na Albertově a představí jak samotný projekt, tak i příspěvky hostů nahlížející tematiku rozvoje Prahy a jejich předměstí z různých perspektiv.

Datum konání 27.9.2022

Charitativní akce Hřeje mě pohyb

Charitativní akce Hřeje mě pohyb

Po úspěšné první akci Hřeje mě pohyb se záměrem uběhnout vzdálenost mezi Prahou a Kyjevem a vyjádřit tak podporu Ukrajině, je tu další výzva. Tentokrát v rámci Evropského týdne sportu poběžíme, v úterý 27. 9. 2022, na atletickém ovále UK FTVS z Kyjeva do Bruselu. Během celého dne se můžete zúčastnit nejen štafetového běhu, ale také pestrého doprovodného programu. Věk běžců není omezen, zapojit se mohou studenti, zaměstnanci i veřejnost. Startovné je zdarma.

Datum konání 27.9.2022