Veletrh vědy 2017

Akademie věd ČR pořádá letos již potřetí populárně naučnou akci, Veletrh vědy. Čekají na vás novinky ze světa vědy a interaktivní expozice špičkových vědeckých pracovišť, science center, univerzit a dalších institucí, které se zabývají vědou ve všech jejích podobách. Letos jsou pro návštěvníky připraveny novinky v podobě zón vyhrazených pro učitele nebo pro kariéru studentů a absolventů. Přírodovědecká fakulta a Přírodovědci.cz zde nebudou chybět.
Čas 08.06.2017   10:00
10.06.2017   18:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Třídenní akce proběhne na výstavišti PVA EXPO v pražských Letňanech v termínu od 8. do 10. června. Každý den pro vás bude otevřeno od 10. do 18. hodiny a vstup je zdarma. Veletrh vědy pravidelně představuje novinky a zajímavosti ze světa přírodních, technických i humanitních oborů, a to formou přednášek, workshopů, seminářů, diskuzí a interaktivních expozic. Každý, ať už malý nebo velký, si tu tak najde to své!

Výlet do vesmíru, exkurze do jaderného reaktoru díky virtuální realitě, největší dron ve střední Evropě v akci, výroba nanovláken nebo návštěva středověkého Pražského hradu prostřednictvím detailních animací – to jsou jen střípky z programu Veletrhu vědy. Novinkou roku 2017 je karierní zóna pro vysokoškolské studenty, postgraduální studenty a další zájemce o zaměstnání ve vědě a výzkumu. Seznámíte se s potenciálními zaměstnavateli a získáte cenné tipy pro rozvoj vaší kariéry. Čekají na vás vystavovatelé z řad firem, pracovišť Akademie věd ČR, univerzit a dalších partnerů a také bohatý doprovodný program (přednášky, praktické workshopy a individuální konzultace).

Další letošní novinkou budou panelové diskuse na témata současné společnosti a špičkového výzkumu s moderátorem Václavem Moravcem a předními odborníky české vědy. Řešit se bude energie budoucnosti, cesta na Mars, strach z islamizace či přírodní hrozby. Svou účast v panelech potvrdili Dana Drábová, Martin Mikeska, Vladimír Wagner, Radomír Pánek, Josef Stemberk, Jiří Borovička, Miroslav Tesař, Bronislav Ostřanský, Václav Cílek, Ondřej Beránek, Jiří Grygar, Michal Švanda a Pavel Toufar. Panelové diskuse se konají v rámci programu Strategie AV21, který pomáhá řešit skrze špičkový výzkum ve veřejném zájmu problémy současné společnosti a čelit výzvám, před kterými naše společnost stojí.

Naše fakulta se Veletrhu vědy účastní prostřednictvím svého projekt Přírodovědci.cz. Program aktivit, na nichž se bude PřF UK přímo podílet, naleznete ZDE

Více informací a registrace na panelové diskuze a další program: www.veletrhvedy.cz.

Publikováno: Středa 17.05.2017 14:25