V rámci Dnů geografie proběhla výstava studentského spolku Fair GEONATUR

V rámci Dnů Geografie na PřF UK uspořádal náš nově vznikající studentský spolek Fair Geonatur výstavu s rozvojovou a migrační tématikou. Ve dnech 22. až 25. 11. mohli návštěvníci shlédnout sérii fotografií vyobrazující každodenní život Afričana, kde se mohli stručně dočíst o tom, jaké jsou ekonomické, sociální, hygienické, či kulturní podmínky v Africe. Další část výstavy se zaměřovala na ukázku jednoho dne syrského uprchlíka v Jordánsku, jelikož migrace úzce souvisí s rozvojem státu a jejich podmínkami umožňujícími bezpečný život občanů.

Hlavním cílem výstavy bylo upozornit na nově vzniklý studijní obor na katedře sociální geografie a regionálního rozvoje, Globální  migrační a rozvojová studia, který letos přivítal  druhý ročník studentů navazujících magisterských oborů. V rámci Dnů Geografie jsme se snažili také představit nejen studentům fakulty, ale také veřejnosti náš studentský spolek Fair Geonatur, který si klade za cíl informovat a propagovat problematiku Fair Trade. Zároveň si mohli návštěvníci zakoupit na výstavě fairtradovou kávu, čaj, čokoládu nebo různé tyčinky a vyslechnout si od našich členů spolku, co Fair Trade znamená, jakou roli hraje pro rozvojové země a jak mohou sami pomoci nákupem fairtradových výrobků.

Celá výstava měla úspěch, jak u studentů a veřejnosti, tak i u učitelů. Největší zájem byl o fairtradové čokolády, které jsme nabízeli v různých variantách příchutí, od exotických, po klasické kvalitní hořké čokolády.

Náš spolek Fair GEONATUR chce i nadále pokračovat s pořádáním podobných výstav, promítáním dokumentárních filmů nebo diskuzemi s odborníky na rozvojová, migrační a fairtradová témata.

(Rádi bychom poděkovali za zapůjčení fotografií na naši výstavu organizaci Humanitas Africa a Diakonia ČCE.)

Rádi přijmeme nové členy. Pro více informací navštivte náš Facebook: https://www.facebook.com/Fair-Geonatur-2041313449428516/

Publikováno: Středa 07.12.2016 09:20