Studijní a praktikantská stipendia v Německu

Dobrovolnická organizace GFSP za podpory Česko-německého fondu budoucnosti nabízí studentům všech oborů semestrální stipendium na vybrané praktikantské místo. Cílem je podpořit výjezdy studentů, kteří se chtějí zlepšit v německém jazyce a poznat německou kulturu. Místo pro vykonávání praxe si stipendista hledá sám, GFPS poskytuje pouze finanční podporu po celou dobu praxe. Hlaste se nejpozději do 31.10.2019.

Co získáte:

- stipendium ve výši 600 EUR měsíčně od 1.3. 2019 do 31.7.2020

- úhradu semestrálního poplatku za studium

- úhradu případné vratné kauce na bydlení

osobní asistenci při zařizování pobytu a začlenění do tzv. Stadtgruppe fungující v daném univerzitním městě

- přátele ze spolupracujících zemí střední a východní Evropy

- zkušenosti s prezentováním vlastního projektu v němčině

Pro koho je stipendium určeno?

- student denního studia VŠ

- věk maximálně 30 let

- komunikativní znaleost německého jazyka (min. B1)

- české občanství

- zájem o kulturní spolupráci v rámci střední Evropy

Jak se ucházet o stipendium?

Zašlete nejpozději do 31.10.2019 na ulrike.janssen@gfps.cz

- vyplněnou žádost o stipendium, ke stažení zde

- platnou smlouvu s institucí či firmou, kde budete praxi vykonávat a popis náplně Vaší práce v instituci v němčině

- propojení praktika a Vašeho studia (realizace vlastního nápadu nebo části závěrečné práce apod.) v němčině

- motivační dopis zahrnující důvody žádosti o stipendium GFPS v německém jazyce v rozsahu 1 strany (Times New Roman 12, řádkování 1,5)

- poplatek za výběrové řízení 300 Kč
tento poplatek je třeba uhradit na účet 2600945904/2010. Ve zprávě pro příjemce uveďte svoje jméno a jako variabilní  symbol použijte své rodné číslo bez lomítka. Bez  zaplacení  tohoto poplatku nebude přihláška považována za úplnou!

Výběrové řízení:

O úspěšnosti první fáze výběrového řízení budete informováni mailem během 14 dní od uzavření přihlášek

- následné ústní výběrové řízení (v němčině) proběhne v listopadu v Ústí nad Labem (zpravidla se koná v pátek)

Co Vás čeká v rámci pobytu s GFPS?

- účast na dvou seminářích (na počátku a na konci pobytu), kde se schází stipedisté, předsednictvo a další členové GFPS z Čech, Německa, Polska, Běloruska a Ukrajiny. (účast je povinná)

- zpracování výstupu z praxe, jeho následná prezentace na semináři a jeho písemné vyhotovení (10 normostran).

- Písemné vyhotovení z závěrečné zprávy z pobytu

Odpovědi na dotazy najdete na www.gfps.cz.

Publikováno: Středa 02.10.2019 13:55