E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníStáže pro středoškoláky "Začni (si) s Přírodovědou 2020"

S (P)přírodovědou si od následujícího semestru může začít každý, kdo to s ní myslí opravdu vážně. Pokud jsi studentem vyšších ročníků střední školy, naši vědci Tě rádi uvítají ve svých laboratořích. Více se dozvíš po rozkliknutí této aktuality. A pozor - přihlášky je třeba podat již do 20. září.

 

 

Projekt PřF UK s názvem Začni (si) s Přírodovědou je určen nadaným a motivovaným studentům vyšších ročníků gymnázií nebo odborných škol. A jak celá věc probíhá? Stačí, když si na webových stránkách www.prirodovedci.cz naleznete příslušnou aktualitu, v níž najdete seznam všech témat vypsaných našimi fakultními odborníky. Pokud vás některé z témat zláká, stačí nás kontaktovat na e-mailu info@prirodovedci.cz – a to nejpozději 20. září, abychom stihli vše včas připravit. Brzy pak od nás dostanete zprávu, zda si vás lektor vybral, a zda tedy můžete na stáž nastoupit.

Na své si přijdou zájemci o všechny obory, které u nás na fakultě vyučujeme – ať už vás baví spíše práce v laboratoři, či v terénu. Některé z vypsaných témat je dokonce možné vypracovat i z tepla domova – stačí jen mít počítač a nemít strach z toho jej použít.

A co se od zájemců očekává? V první řadě skutečný zájem nebo spíše nadšení pro vědu. Další nároky pak budou specifikovány samotnými mentory – může jít například o jazykové dovednosti.

Výstupem může (ale nemusí) být rovněž práce pro SOČ či jiný typ soutěže. Stáže budou probíhat dle časových možností jednotlivých mentorů, většinou v řádu hodin měsíčně v průběhu celého akademického roku. Cílem jednotlivých stáží není ovšem konkrétní závazný výsledek, který by byl na jejich konci vyžadován. Hlavním záměrem je především podpora a rozvoj zainteresovaných studentů a prohloubení jejich zájmu o vědu.

Publikováno: Úterý 01.09.2020 16:30

Akce dokumentů