Soutěž o Ceny Velvyslanectví Francie v Praze pro nejlepší mladé vědce

Každoročně oceňuje Velvyslanectví Francie v Praze nejlepší mladé vědce z českých univerzit a vědeckých institucí. Tyto vědecké ceny jsou rozděleny do sedmi kategorií, z nichž každá má svého sponzora. Přihlášky mohou zasílat studenti doktorského studia nebo postdoktorandi, kteří obhájili disertační práci v letech 2020 nebo 2021 do věku 33 let, jsou české nebo slovenské národnosti a pracují na Univerzitě Karlově. Uzávěrka přihlášek je 20. dubna 2021.

Vědecké ceny jsou rozděleny do následujících kategorií:

• Počítačové vědy a informatika (Cena Josepha Fouriera)
  • Lékařství (Cena Alberta Schweitzera)
  • Chemie (Cena Jean-Marie Lehn)
  •  Jaderný výzkum (Cena Becquerel)
  • Společenské a humanitní vědy (Cena Jacquesa Derridy a zvláštní cena platformy CEFRES)2
  • Životní prostředí a klima (Cena Naše planeta znovu skvělá)
  •  Farmacie (cena Sanofi) - dosud není spuštěna

Uchazeči mohou zaslat svůj akademický životopis (v angličtině), seznam publikací a max. půlstránkový souhrn prezentace, která bude výboru předložena do 20. dubna 2021 na e-mail ondrej.daniel@ruk.cuni.cz. Uveďte, prosím, název předmětu, o který se ucházíte. Koordinátoři rektorátu následně vyberou kandidáty, kteří budou nominováni na ceny.

Vítězové budou oficiálně vyhlášeni 24. června 2021 nebo 30. září 2021, podle situace.

Tři nejlepší uchazeči dostanou finanční odměnu v podobě šeku věnovaného příslušnou sponzorskou společností. První dva výherci navíc od Francouzského velvyslanectví v České republice obdrží stipendium na měsíční stáž ve francouzské laboratoři dle vlastního výběru.

Více info zde.

Publikováno: Pondělí 22.03.2021 15:20