"Sound of Science" v Národním domě na Vinohradech

Francouzské velvyslanectví v ČR spolu s Francouzským institutem v Praze vás srdečně zvou na konferenci "Sounds of Science", která se koná ve čtvrtek 23. června 2022 od 17.00 v Národním domě na Vinohradech. Nenechte si ujít příležitost setkat se se špičkovými francouzskými vědci, nositeli Nobelovy a Kavliho ceny a klavíristou a skladatelem Karolem Beffou při tvůrčím dialogu mezi uměním a vědou. Akce se koná v anglickém jazyce.
Čas 23.06.2022
od 17:00 do 20:30
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Kdy: čtvrtek 23. června 2022 od 17.00
Kde: Národní dům na Vinohradech,  Majakovského sál, Náměstí Míru 9, Praha 2

Konference Sounds of Science se zúčastní přední francouzští vědci:

Jean-Marie Lehn (Nobelova cena za chemii 1987).
Jean Tirole (Nobelova cena za ekonomii 2014)
Thomas Ebbesen (Kavliho cena za nanovědu 2014)

Ti představí široké veřejnosti , od středoškolskkých studentů až po vědecké pracovníky, nejnovější vědecké koncepty ve svých oborech.

Odbornou část programu doplní hudební vystoupení renomovaného francouzského klavíristy, skladatele a muzikologa Karola Beffy a také promítání němého filmu René Claira z roku 1920 " Paris qui dort" ("Bláznivý paprsek") s improizovaným klavírním doprovodem.

Další informace včetně programu večera a možnost registrace najdete zde.

Publikováno: Pátek 10.06.2022 13:25