První číslo v roce 2018 Geografických rozhledů s tématem subsaharská Afrika právě vyšlo

Subsaharská Afrika, nejdynamičtěji se rozvíjející světový makroregion plný kontrastů, je ústředním tématem těchto Geografických rozhledů.

Číslo představuje, jak se africký kontinent od dob výprav Hanzelky a Zikmunda proměňuje ekonomicky, geopoliticky i demograficky. Řeší vliv infekce HIV na populační vývoj makroregionu, dokumentuje dopady rozsáhlých vodohospodářských opatření v povodí řeky Orange. Nabízí využití údajů o zdraví světové populace k procvičování tvorby tematických map a jejich interpretace. Software MapKer ukazuje, jak si jednoduše vytvořit obrysovou mapu. Jako zajímavé prostředí pro efektivní výuku (nejen) zeměpisu je představena ZOO. Co se v ní (ne)dozvíme, zjistíme i pomocí školního projektu.

Geografické rozhledy můžete sledovat a číst i v online verzi na novém webu  www.geograficke-rozhledy.cz a na facebooku a instagramu časopisu @geograficke.rozhledy.

Roční předplatné (5 čísel za školní rok) pouze za 335 Kč objednávejte online zde.

Publikováno: Úterý 06.02.2018 15:20