Průzkum zájmu pro přípravu o nový projekt GAMA TA ČR za UK

TA ČR vypsala soutěž na nový celouniverzitní projekt GAMA, ze kterého bude možné následně čerpat na dílčí projekty v rámci interních soutěží na UK. K podání žádosti potřebují kolegové z CPPT UK zjistit alespoň velmi předběžný zájem (nezavazující) na univerzitě. Když projekt univerzita získá, zahájení realizace dílčích projektů odhadují na jaro, léto 2020, podmínky by měly být totožné jako ve stávajícím projektu GAMA (viz zde). Připomínáme, že finance z programu GAMA neslouží pro základní výzkum.

Prosíme Vás, abyste v případě, že Váš vědecký tým získal (či očekáváte, že v dohledné době získá) výsledky s potenciálem ke komerčnímu uplatnění a chtěli byste je ověřit z hlediska jejich praktického uplatnění na trhu a využít finance na přípravu jejich následného komerčního využití, pokud je to vhodné i včetně ochrany průmyslového vlastnictví (patent, užitný vzor, ad.), tedy na tzv. fázi Proof of Concept, abyste svůj zájem sdělili na transfer@natur.cuni.cz. Informace o potenciálním zájmu jsou zapotřebí obratem, do konce května, o týden později je nutno žádost odevzdat, nyní ji však ještě lze nastavit dle požadavků týmů z UK.

U zájemců prosíme o:

- stručné info, o co by se jednalo (stačí větička, název)
- jaký objem financí byste na projekt potřebovali
- zda by pro Vás byla žádoucí alokace 800 tis. Kč / projekt jako v minulém projektu GAMA
- co by mohlo být výstupem Vašeho projektu – přihláška vynálezu, funkční vzorek/prototyp, software, užitný vzor, atd.

Předem velmi děkujeme za spolupráci, v případě dotazů pište prosím na transfer@natur.cuni.cz nebo se obraťte přímo na technologického skauta Vaší sekce (kontakty zde).

Technologičtí skauti PřF UK

Publikováno: Pondělí 27.05.2019 15:00