E-mail | SIS | Moodle | Helpdesk | Knihovny | cuni.cz | CIS Více

česky | english PřihlášeníPřírodovědecká fakulta hostila celostátní kolo Zeměpisné olympiády

Ve dnech 27. a 28. dubna 2023 se konalo celostátní kolo 25. ročníku Zeměpisné olympiády, i v letošním roce v prostorách PřF UK na Albertově. Soutěžící se utkali nejen v písemných testech či v práci v terénu, ale čekal na ně i pestrý program. Vítězům i postupujícím do mezinárodních soutěží gratulujeme!

 

Zeměpisná olympiáda je oborovou soutěží pro žáky a studenty zeměpisu (geografie). Soutěž je určena pro všechny, které ve škole zajímá zeměpis, mají znalosti o přírodě i lidské společnosti a baví je sledovat dění ve světě i kolem sebe.

Odbornost soutěže garantuje organizátor pověřený MŠMT, jímž je od ročníku 2012/2013 Geografická sekce Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy (Praha), ve spolupráci s Ústřední komisí Zeměpisné olympiády a Českou geografickou společností.

Výsledky letošního celostátního kola Zeměpisné olympiády najdete zde. 

V pátek 28. dubna se v prostorách Přírodovědecké fakulty uskutečnilo i finále 7. ročníku mapové soutěže při Zeměpisné olympiádě. Do té bylo přihlášeno rekordních 206 map. Vítěze mladší i starší kategorie najdete zde. 

Společně s hodnocením odbornou porotou probíhala výstava všech map spojená se soutěží Map Populi, kde o vítězi rozhodli hlasováním účastníci celostátního kola Zeměpisné olympiády, jejich pedagogický doprovod a další odborníci z PřF UK. 

Vítězům byly předány diplomy a hodnotné ceny, které finančně podpořila Česká kartografická společnost. 

Na všechny soutěžící čekal i doprovodný program jako např. ukázka výcviku asistenčních psů Helppes - Centru výcviku psů pro postižené o.s., přednášky o činnosti Zeměměřičský úřad či o studiu geografie na SPŠ zeměměřičská a Geografické gymnázium Praha. 

Kompletní výsledky a další zajímavosti najdete na webu Zeměpisné olympiády. 

 


 

Publikováno: Úterý 02.05.2023 11:40

Akce dokumentů