Přednáška prof. Daniela Vignoliho na konferenci Mladých demografů

V únoru 8. - 10. února tohoto roku proběhne 14. ročník konference Mladých demografů. Součástí programu je i přednáška prof. Daniela Vignoliho z University of Florence na téma "Economic Uncertainty and Family Life Courses in Europe", která se uskuteční ve čtvrtek 9. února od 15.00 na Albertově 6 a která bude zcela otevřena fakultní veřejnosti. Jste srdečně zváni.
Čas 09.02.2023
od 15:00 do 17:00
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Kdy: čtvrtek 9. února 2023 od 15hod
Kde: Velká geologická posluchárna, Albertov 6, Praha 2

Přednáška prof. Daniela Vignoliho z University of Florence  "Economic Uncertainty and Family Life Courses in Europe" je součástí 14. ročníku konference Mladých demografů.

Daniele Vignoli je profesorem demografie na Florentské univerzitě, kde vyučuje mimo jiné předměty Demografie rodin a Analýza longitudinálních dat. Je vědeckým koordinátorem Oddělení pro obyvatelstvo a společnost (UPS) Florentské univerzity. V současné době vede ERC Consolidator Grant na téma Ekonomická nejistota a plodnost v Evropě, Miur-FARE Grant na téma Nejistota a plodnost: a grant Miur-Prin na téma Velká demografická recese. Je šéfredaktorem časopisu GENUS - Journal of Population Sciences a spoluředitelem iniciativy Florence Population Studies (FloPS), která vznikla ve spolupráci Evropského univerzitního institutu a Florentské univerzity. Ve svém výzkumu se zabývá např: Rodinná demografie, sociální demografie a průběh života. V roce 2020 obdržel od Evropské asociace pro populační studia cenu Dirka J. van de Kaa za sociální demografii.

Publikováno: Pondělí 16.01.2023 16:15