Oslavy 17. listopadu proběhnou i na Albertově

I letos proběhne v areálu Albertova akce upomínající na jednu z největších událostí novodobých českých dějin, sametovou revoluci. Program na Albertově zahájí v 10 hodin studentské spolky, následně vystoupí Platforma studentů politologie a studentské sbory A Patella a Clavicula. Samotný pietní akt začne ve 12 hodin.

Sbor Karlovy univerzity zazpívá Gaudeamus igitur a zazní také česká a evropská hymna. Následovat budou proslovy, kde promluví zástupci jak z řad akademiků, tak z řad studentů, po nichž se budou klást věnce k pamětní desce.

Ve 13 hodin začne vystoupení autorů knihy a podcastu Přepište dějiny (Michala Stehlíka a Martina Gromana), kteří budou vést rozpravu o období mezi sametovou revolucí a rozdělením státu. Ve 14 hodin je na programu debata o (ne)demokracii v postsovětském prostoru, které se zúčastní politický geograf Michael Romancov a novinářka Deníku N Petra Procházková.

Akci pořádá platforma Festival svobody.

Publikováno: Čtvrtek 10.11.2022 11:05