Organizátorem letošní Biologické olympiády je naše fakulta

Ve dnech 25. - 29. dubna 2022 proběhlo na Biskupském gymnáziu v Hradci Králové ústřední kolo 56. ročníku Biologické olympiády. Její organizace se v letošním roce ujala Přírodovědecká fakulta UK. Na její půdě se 23. - 27. 5. 2022 uskuteční setkání dvanácti nejlepších soutěžících, pro které bude připravena série přednášek a testů, na základě kterých bude vybrána delegace na Mezinárodní Biologickou olympiádu v Arménii.

První místo obsadil Daniel Čičovský z hostujícího gymnázia v Hradci Králové. Přidal se tak k trojici vítězů ústředního kola BiO, kteří v minulosti studovali na gymnáziu v Hradci Králové pod vedením pedagoga Ivo Králíčka. Opět se tedy potvrdila ústřední role učitele při motivaci studentů k výjimečným výsledkům.

Po dvou letech distančního konání Biologické olympiády tak letos mohli studenti soutěžit v poznávání přírodnin následovaným praktickými úlohami zaměřenými na masožravé rostliny a bioinformatiku, testem všeobecných znalostí a také terénní úlohou v PP Marokánka poblíž Hradce Králové. Především ale mohli mladí biologové utužit svá přátelství a komunitu, která má kolem Biologické olympiády dlouholetou tradici.

Na stupních vítězů se umístili:

1. Daniel Čičovský, Biskupské gymnázium Hradec Králové
2. Tereza Maxerová, Gymnázium, Jírovcova 8, České Budějovice
3. Marek Pavlica, Gymnázium Na Vítězné pláni, Praha

___________________________________________________________________________________________________________
Dvanáct nejlepších soutěžících se v termínu 23.-27.5 setkají na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy,
kde pro ně bude připravena série přednášek a testů, na základě kterých bude vybrána čtyřčlenná delegace na Mezinárodní Biologickou olympiádu, která letos proběhne v Arménii.

Publikováno: Pátek 06.05.2022 13:00