Obrazový průvodce anatomií rostlin

Nový obrazový průvodce anatomií rostlin vychází v těchto dnech v nakladatelství Academia. Publikace, která spojuje výhody klasické knihy s digitálními informacemi, vznikla za významného přispění autorů z naší fakulty. Křest knihy proběhne v kavárně knihkupectví Academia na Václavském náměstí 15. 3. v 17 hodin.

Obrazový průvodce představuje jedinečné dílo využívající moderní digitální technologie v kombinaci s tištěnou verzí. Jedná se o unikátní kolekci originálních mikrofotografií rostlinných struktur, které dokumentují stavbu vegetativních orgánů s využitím různých metod mikroskopie. Menší část mikrofotografií se nachází v tištěné knize, kompletní soubor je dostupný na přiloženém DVD. Jednotlivé snímky jsou označeny tak, aby bylo možné skrýt popisky (vhodné pro výukové účely). Texty jsou souběžně v české a anglické verzi. Kniha je dále doplněna výkladovým slovníkem odborných pojmů, který je v elektronické podobě interaktivní.

Dílo vzniklo ve spolupráci špičkových odborníků z Karlovy univerzity v Praze (RNDr. Olga Votrubová, CSc., RNDr. Aleš Soukup, Ph.D.), Masarykovy univerzity v Brně (RNDr. Milan Baláž, Ph.D., doc. RNDr. Marie Kummerová, CSc.) a Univerzity Komenského v Bratislavě (vedoucí autorského kolektivu prof. RNDr. Alexander Lux, CSc.). Spoluautorem je Thomas Rost, emeritní profesor z University California v Davisu, a dva odborníci z Japonska (dr. Jun Abe a prof. Shigenori Morita).

Publikaci je možné objednat si v e-shopu Nakladatelství Academia

Publikováno: Pátek 03.03.2017 12:25