Norští Thank You, Yes Please poprvé v České republice. Zahrají na Studentském Majálesu

Karolinum a Ovocný trh se v neděli 1. května počtvrté promění v dějiště Studentského Majálesu. Festival pořádaný studenty a studentkami pražských vysokých škol pro širokou veřejnost letos díky podpoře EHP a Norských fondů 2009 – 2014 představí také norskou indie folkovou skupinu Thank You, Yes Please.
Čas 01.05.2016
od 10:00 do 23:45
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

Studentství, stejně jako umění nezná hranic, a proto se pořadatelé a pořadatelky Studentského Majálesu rozhodli českému publiku nabídnout také tvorbu zahraničních hudebníků z řad studujících. Thank You, Yes Please (TYYP), čtyřčlenná kapela z norského Trondheimu, která se zformovala před třemi lety, zažije svoji českou premiéru.

Nebude to ale pouze o hudbě. Kromě severského indie folku pomohou TYYP v otevřené debatě s návštěvníky a návštěvnicemi nahlédnout do vzdělávacího systému v Norsku a přiblíží postavení a činnosti tamního studentstva. „Jsme rádi, že letos bude Majáles mezinárodní, protože se domníváme, že existuje univerzální studentství, které má podobné charakteristiky všude v Evropě. Zároveň se těšíme na nové perspektivy a posílení vztahů s norskou stranou,“ řekla k tématu jedna z pořadatelek Jana Fryzelková.

V rámci iniciativy Studentského Majálesu, kterou finančně podpořil Fond pro bilaterální spolupráci na národní úrovni v rámci EHP a Norských fondů 2009 – 2014, vystoupí Thank You, Yes Please 30. dubna také v moravském městě Slavičíně. „Opravdu se těšíme, že poznáme různá místa v České republice a vaši kulturu,“ dodali TYYP.

Na Studentském Majálesu nebude chybět ani další autentická studentská tvorba, majálesový průvod centrem Prahy s královnou či králem s připomenutím 700. výročí od narození Karla IV., diskuze studentských náboženských organizací či prezentace studentských spolků. Celý program je zdarma.

Webové stránky: majalesstudentu.cz

Oficiální Facebook event: https://www.facebook.com/events/1806668619561194/