Noc s Andersenem poprvé na Přírodovědecké fakultě!

Knihovna chemie ve spolupráci s Knihovnou geografie se poprvé zapojuje do celonárodní akce Noc s Andersenem. Knihovnami bude provádět Ferda Mravenec, který tento rok slaví 90 let. Pohádkové odpoledne se na Přírodovědecké fakultě uskuteční v pátek 31.3. 2023 od 15.00 do 19.30 a vítány jsou děti pracovníků PřF UK napříč sekcemi ve věku 6–12 let. Registrace nutná.
Čas 31.03.2023
od 15:00 do 19:30
Přidat událost do kalendáře Google
vKalendář (Windows, Linux)
iCal (Mac OS X)

KDY: pátek 31. 3. 2023 od 15.00 do 19.30
KDE: Knihovna chemie, Hlavova 8 a Knihovna geografie, Albertov 6

Přihlašovat děti na akci můžete již nyní pomocí formuláře.

Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou české knihovny svádí v konkurenci populárnějších médií boj o zájem dětí a dětské čtenářství. Všichni víme, že dnešní způsob života dětské četbě příliš nepřeje - knihy soupeří s mnoha akčními lákadly od bezduchého vysedání před televizní obrazovkou k počítačový hrám. Tento stav kritizuje široká veřejnost, nám všem se zdá, že dnešní děti nečtou. Bylo provedeno mnoho výzkumů dětského čtenářství s alarmujícími výsledky, ale jen málokterý z nich radí, jak ze začarovaného kruhu ven. Mnozí odborníci lámou hůl nad rozvojem čtenářských návyků.

Publikováno: Pátek 24.02.2023 10:25