Naše fakulta hostila Letní školu Zeměznalec

V předposledním červencovém týdnu proběhla na pražském Albertově letní škola Zeměznalec. Studentům pedagogických studijních programů, středoškolským studentům a také učitelům základních a středních škol byly představeny moderní metody v geoinformatice, kartografii, družicovém průzkumu Země a také GIS a GNSS/GPS.

Program byl prakticky zaměřen. Účastníci se mj. naučili zpracovávat družicová data pro účely hodnocení stavu a změn životního prostředí či sledování soudobých údalostí, jako např. vojenský konflikt na Ukrajině, změny lodní dopravy aj.  Součástí výuky byla i tvorba tematické a interaktivní mapy a měření a sběr souřadnic pomocí GPS a mobilních systému. V přednáškové místnosti zazněly i zajímavosti z oblasti konstrukce družic a průzkumu vesmíru.

Do programu byly zařazeny sekce určené jak pro učitele, tak pro studenty a  nechyběl ani prostor na společnou diskuzi nad možností zapojení geoinformatiky do výuky a přípravou výukových materiálů.

Na: Letní školu Zeměznalec organizoval výzkumný tým EO4Landscape z Katedry aplikované geoinformatiky a kartografie a konala se s podporou projektů Copernicus User Uptake, PULCHRA, ESERO a Akademie Vesmír.

Účast na letní škole  byla zdarma, účastníci obdrželi certifikát o absolvování kurzu akreditovaný v systému DVPP/MŠMT.

Publikováno: Úterý 26.07.2022 11:10