Naši studenti bodovali na Evropských univerzitních hrách!

Po vynucené přestávce způsobené pandemií se vrátily Evropské univerzitní hry (EUH). Jejich 10. ročník proběhl v polské Lodži a se svými 4459 účastníky ze 422 univerzit z 38 zemí světa se stal letošní největší multi-sportovní událostí v evropském univerzitním sportu. Je nám velkou ctí, že bronz z basketbalového klání získalo právě naše Univerzitní basketbalové družstvo žen. Jednou z týmu je i studentka naší fakulty Viktória Mesíková z katedry analytické chemie. Krásné 4. místo v taekwondu vybojoval Matěj Kaman, student 1. ročníku Biologie se zaměřením na vzdělávání - chemie se zaměřením na vzdělávání. Gratulujeme!

Eropské univerzitní hry se konají každé dva roky  pod záštitou Evropské asociace univerzitního sportu – EUSA. Jsou pořádány ve vybraných sportovních odvětvích a startují na nich reprezentace univerzit, jak v kolektivních, tak v individuálních sportech. Obvykle se jedná o vítěze národních akademických mistrovství.

Na letošním ročníku v polské Lodži se soutěžilo ve 20 sportech:  basketbalu 3x3, badmintonu, basketbalu, plážové házené, plážovém volejbalu, šachu, fotbalu, futsalu, házené, judu, karate, kickboxu, sportovním lezení, plavání, stolním tenisu (včetně para stolního tenisu), tenisu, volejbalu, vodním pólu a jako propagační sporty se představily také volejbal vsedě a para silový trojboj. Soutěže v basketbalu 3x3 a fotbalu byly rovněž považovány za evropskou kvalifikaci na FISU univerzitní světové poháry.

Naše Univerzitní basketbalové družstvo žen, pod vedením trenérů PaedDr. Věry Schätzové z katedry tělesné výchovy Přírodovědecké fakulty UK a  UMgr. Jany Mülerové z katedry tělesné výchovy Právnické fakulty UK, získalo třetí místo!

Jednou z členek bronzového týmu je i Viktória Mesíková z katedry analytické chemie ( 3. řada, 3. zprava). Trenérkami týmu jsou  PaedDr. Věra Schätzová z katedry tělesné výchovy PřF UK (3. řada, 1.zprava) a Mgr. Jana Mülerová z katedry tělesné výchovy Právnické fakulty UK (3. řada, 2. zprava)

Krásné 4. místo v taekwondu vybojoval Matěj Kaman, student 1. ročníku Biologie se zaměřením na vzdělávání - chemie se zaměřením na vzdělávání.

Kromě sportovních soutěží nabídly hry širokou škálu vzdělávacích, kulturních a společenských aktivit. V červenci se uskutečnilo několik vzdělávacích akcí, včetně konference o dobrovolnictví, workshopů o sociálních dovednostech, antidopingu, zdravotním postižení a inkluzi, kulatého stolu o duální kariéře a dalších zábavných a vzdělávacích aktivit.

Evropské hry univerzit v Lodži byly organizovány na základě licence Evropské asociace univerzitního sportu (EUSA) Technickou univerzitou v Lodži, Polskou asociací univerzitního sportu (AZS) a městem Lodž ve spolupráci s Institutem EUSA a několika partnery, včetně Ministerstva školství a vědy, národních a místních organizací cestovního ruchu, Polského olympijského výboru, národních a místních sportovních organizací, médií, a byly rovněž podpořeny programem Erasmus+ Evropské unie.

Publikováno: Středa 03.08.2022 11:40