Nadace Experientia podpoří další nadané mladé vědce

Jedním ze stipendistů Nadace Experientia pro rok 2021 je doktorand naší fakulty Athanasios Markos, který bude na prestižní univerzitě ETH v Zurichu vyvíjet nové reakce, umožňující zkoumat biomolekuly v živých organismech. Rozšíří řadu již 17 excelentních mladých chemiků, kteří díky nadační podpoře dostali šanci vycestovat na roční stáž na špičkové zahraniční vědecké pracoviště.

Athanasios Markos se narodil v roce 1993 ve Zlatých Horách ve Slezsku. Vystudoval sportovní gymnázium ve Vrbně pod Pradědem, reprezentoval ČR v silniční cyklistice. Následně vystudoval bakalářský obor Chemie a biologie na Univerzitě Palackého v Olomouci a magisterský obor Organická chemie tamtéž. Doktorát pod vedením dr. Petra Beiera dokončuje na ÚOCHB AV ČR. V září 2021, krátce po obhajobě, vycestuje k prof. Helmě Wennemers na postdoktorandskou stáž na ETH v Zürichu, na níž ho Nadace Experientia podpoří stipendiem ve výši 1 420 000 Kč.

Rozhovor s mladým vědcem si můžete přečíst zde.

Publikováno: Pondělí 28.06.2021 15:35